• David Cameron
  Londyński "Sunday Times" zwraca uwagę na trudności, jakie piętrzą się przed premierem Davidem Cameronem w negocjacjach z Unia Europejską. Brytyjski premier obiecał społeczeństwu, że uzyska istotną zmianę statusu Wielkiej Brytanii w Unii, po czym podda ją pod referendum.
 • Ser, suszona kiełbasa, oliwki, szynka, bułka
  Azorska kuchnia kryje w sobie mnóstwo niespodzianek kulinarnych, a każda z nich posiada smak wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Większość potraw bazuje na tradycyjnych portugalskich przepisach, jednak dania z archipelagu mają nieco ostrzejszy i bardziej wyrazisty smak.
 • Wyspa Berlenga Grande, Portugalia
  Jeżeli planujecie wakacje na portugalskim wybrzeżu, warto uwzględnić w planie wycieczki Berlengas. Ten niewielki, ale za to niesamowity pod wieloma względami archipelag kryje wiele skarbów. Wspaniałe klify i opuszczone twierdze sprawiają, że można się tu poczuć jak bohater powieści przygodowej. Ostatnio miejsce to stało się bardzo popularne także wśród miłośników windsurfingu.
 • Hawaje, Haiku Stairs, Schody do nieba
  Są miejsca tak legendarne wśród podróżników, że kolejni poszukiwacze przygód są gotowi odwiedzić je bez wahania i żadnego zastanowienia. Wśród nich z pewnością trzeba wymienić słynne Haiku Stairs na Hawajach. To jeden z najbardziej znanych, choć nielegalnych górskich szlaków na świecie.
 • Wyspy na jesienny urlop - Madera
  Mimo że tradycyjny okres urlopowy przypada na letnie miesiące - czerwiec, lipiec i sierpień - to jednak coraz więcej osób decyduje się na wyjazd jesienią. Wakacje po sezonie mają wiele zalet: koszty są niższe, atrakcje turystyczne mniej oblegane, a pogoda przyjemniejsza, bo nie tak upalna. Gdzie warto się wybrać, by poczuć się jak w środku lata? Idealnym wyborem wydają się być kurorty położone na europejskich wyspach. Dzięki tanim lotom do możecie zaplanować swój urlop w dowolnym momencie roku.
 • Wyspy Książęce, Turcja
  Czy zastanawialiście się kiedyś, gdzie na letnie weekendy udają się mieszkańcy innych krajów? Szczególnie ci, którzy żyją w ogromnych i głośnych metropoliach. W Polsce takimi kierunkami są przykładowo Mazury. A w przypadku tureckiego Stambułu to Wyspy Książęce. Zdecydowanie warto je odwiedzić podczas urlopu w mieście.
 • Polacy są za mało zorganizowani. Zdarza się, że nie są wobec siebie solidarni, nie głosują na polskich kandydatów, czasem może z zazdrości, a czasem jest im to obojętne - mówi Jerzy Byczyński, założyciel portalu BritishPoles.uk, przy okazji wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii.
 • Indonezyjski raj na wyspach - Bali
  Indonezja to niezwykłe państwo. W całości usytuowane na tysiącach mniejszych i większych wysp, ze względu na swoje położenie może poszczycić się niesamowitym zróżnicowaniem - tak przyrodniczym, jak i krajobrazowym.
 • Absolwenci studiów
  Podwyżka opłat na brytyjskich uczelniach odwiodła Polaków od tamtejszych szkół. W roku 2010/2011 wybrało je 7,3 tys., w 2014 już o ponad 1 tys. mniej, bo 5,2 tys.
 • Mateusz Malina
  28 listopada, już w pierwszym dniu mistrzostw Vertical Blue Freediving Championship na Bahamach, jedyny polski uczestnik zawodów - Mateusz Malina odniósł swój pierwszy sukces. Ledwie zdążył wrócić jako rekordzista świata z zawodów basenowych w Brnie, na Karaibach zanurkował na głębokość 114,5 m ustanawiając tym samym nowy rekord Polski w nurkowaniu swobodnym w głąb. Zawody potrwają do 5 grudnia – kto wie czym jeszcze zaskoczy nas Malina?