• Teneryfa, Obserwatorium Astronomiczne i góra Teide
  Grecja i Bułgaria biją rekordy popularności podczas letnich wyjazdów, ale jak wynika z danych biur podróży, jeśli spojrzymy na sumę całorocznych wyjazdów, to właśnie Wyspy Kanaryjskie należałoby postawić na pierwszym miejscu listy ulubionych wyjazdowych miejsc Polaków. Najczęściej wybierane wyspy to Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria i Lanzarote. Każda z nich mogłaby być uznana za mini kontynent, każda z nich jest inna, ale bez względu na to, którą wybierzemy, możemy być pewni, że odpoczniemy tam bez względu na porę roku. A co warto zobaczyć na Wyspach Kanaryjskich? Przygotowaliśmy kilka informacji, które mogą pomóc w wyborze konkretnej destynacji.
 • Nurkowanie
  Smutna jesienna pogoda i perspektywa zimy mogą wprawić w zły nastrój niemal każdego. Na szczęście istnieje sposób na ucieczkę od tej uciążliwej, corocznej chandry – ucieczka w magiczny podwodny świat. Już o kilka godzin lotu oddalone są wybrzeża, gdzie woda zawsze jest ciepła, przejrzysta i zachęcająca, więc nie zastanawiaj się ani chwili dłużej i zaplanuj swoje wakacje.
 • Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania
  W Nowy Rok warto wejść z wielkim stylu. Nie zawsze jednak trzeba wydawać na to krocie. Przedstawiamy propozycje miejsc, które nie rujnują kieszeni, ale pozwalają na świetną zabawę. Kierunek - południe!
 • Imigranci z Afryki
  11 uciekinierów z Afryki utonęło, gdy ich łódź przewróciła się podczas sztormu. Zdaniem władz, uchodźcy próbowali dostać się na Wyspy Kanaryjskie.
 • Jacht
  Wypadek jachtu z polską załogą u wybrzeży Maroka. Dwie osoby zginęły.
 • Wyprawa na Księżyc? - Wulkand Teide
  Powoli, lecz wielkimi krokami zbliża się zima, więc jeśli jeszcze nie jesteście gotowi na pożegnanie z latem koniecznie wybierzcie się na Wyspy Kanaryjskie.
 • Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania
  O urokach Wysp Kanaryjskich nie trzeba nawet zbyt bardzo się rozwodzić, by przekonać każdego, że to wspaniały kierunek na podróż – nie tylko tę wakacyjną. Teneryfa, Gran Canaria czy Fuerteventura przyciągają wielu turystów. Jednak warto zainteresować się także Lanzarote - mniej znaną, a równie piękną wyspą.
 • "Oleg Najdienow"
  U wybrzeży Wysp Kanaryjskich zatonął rosyjski statek połowowy "Oleg Najdienow". Jego załogę przetransportowano przed trzema dniami na ląd, kiedy w maszynowni statku wybuchł pożar. Ekolodzy obawiają się wycieku 1400 ton paliwa, które zalega w zbiornikach statku.
 • Bentley bentayga
  Bentley planuje wypuścić na drogi pierwsze auto z gatunku SUV. Brytyjska stajnia w czasie salonu samochodowego w Detroit ogłosiła, że nowy model zostanie nazwany bentayga. Skąd takie imię?
 • Gran Canaria
  Polacy kochają Wyspy Kanaryjskie. Oczywiście nie tylko oni. Nie tylko jeżdżą tam na wakacje, ale też kupują domy i latają w każdej wolnej chwili. Kogoś, kto choćby raz tam był, nie trzeba uświadamiać, dlaczego tak jest. Są to legendarne Wyspy Szczęśliwe, na których panuje wieczna wiosna, dzięki czemu stanowią atrakcyjny cel podróży nawet zimą. Zamiana szarości za oknem na soczystą zieleń może tylko korzystnie na nas wpłynąć.