• Rosyjski sąd
  Członkowie rosyjskiej wspólnoty świadków Jehowy muszą mieć możliwość swobodnego korzystania z prawa do wolności zgromadzeń - oświadczyła w piątek Unia Europejska w odpowiedzi na czwartkowy wyrok rosyjskiego Sądu Najwyższego, który delegalizuje tę wspólnotę.
 • Śmiałe wyznania polityków
  Nieczęsto zdarza się, że politycy "wpuszczają" media do swojego życia prywatnego i dzielą się tak intymnymi sferami jak seksualność... Zebraliśmy najciekawsze i najbardziej pikantne wypowiedzi! Zobacz galerię!
 • Krzyż z koroną cierniową
  Największą religijną grupą świata są chrześcijanie - wynika z raportu amerykańskich naukowców. Na drugim miejscu są muzułmanie. Z badań wynika też, że aż 84 proc. ludzi należy do grup religijnych.
 • Gwiazdy, które lubią publiczne zwierzenia
  Udzielanie wywiadów to nieodłączny element bycia gwiazdą. Od znanych osobistości wręcz oczekuje się, że co jakiś czas będą opowiadały nie tylko o sowich zawodowych dokonaniach, ale również o własnym życiu. Są jednak takie sławy, które w publicznych zwierzeniach zatraciły umiar. Oto nasz subiektywny ranking tych, którzy w upublicznianiu swojej prywatności przekraczają granice dobrego smaku .
 • Figle w dziwnych miejscach
  Być może seks jest tabu, a tematy rodzaju "najdziwniejsze miejsce w którym uprawialiśmy seks" powinny być poruszane wyłącznie w gronie najbliższych przyjaciół... Wszystko to nie ma żadnego znaczenia w świecie, w którym króluje nazwisko Kardashian, a seks-taśma jest narzędziem marketingowym. Zahartowani w bojach show-biznesu celebryci w poszukiwaniu silnych doznań erotycznych wychodzą z sypialni. Dokąd trafiają? Zobacz galerię!
 • Autobusy miejskie wróciły po ponad rocznej przerwie do jerozolimskiej dzielnicy żydowskich fundamentalistów Mea Szearim. Tym razem są chronione przez ubranych po cywilnemu policjantów przed wandalami, którzy atakowali je z powodu "nieobyczajnych" reklam.
 • Majowie przewidzieli koniec świa? Eksperci ujawniają nowe fakty
  Wielu ludzi uważa, że koniec świata jest blisko. Swe teorie wysnuli z kalendarza Majów. Eksperci znów przebadali zapiski Indian. Znaleźli zupełnie inne tłumaczenie kluczowego fragmentu o apokalipsie.
 • Prezydent zaprosił premiera i przywódcę opozycji
  Prezydent Grecji Karolos Papulias na prośbę premiera Jeorjosa Papandreu zaprosił go w niedzielę na rozmowę z przywódcą opozycji Antonisem Samarasem - podało biuro prezydenckie.
 • Papież: W imię wiary chrześcijańskiej uciekano się do przemocy
  W przemówieniu na spotkaniu międzyreligijnym w Asyżu Benedykt XVI wyraził "wstyd", że także w imię wiary chrześcijańskiej "uciekano się do przemocy". Papież mówił, że ludzi religii "musi dogłębnie niepokoić" wykorzystywanie jej przez terroryzm.
 • Podpalił się mnich. Protest przeciw Chinom
  W chińskiej prowincji Syczuan na południowym zachodzie kraju znowu podpalił się tybetański mnich. Jak poinformowała jedna z tybetańskich grup na emigracji, był to już dziesiąty w tym roku przypadek samospalenia w tej prowincji i czwarty śmiertelny.