• wątroba
  W ostatnich pięciu latach aż trzykrotnie wzrosły w naszym kraju nakłady na leczenie wirusowego zapalenia wątroby typu C (WZWC) – poinformowano na konferencji prasowej w Warszawie.
 • Dziękujemy za udział w drugiej edycji akcji edukacyjnej poświęconej wirusowemu zapaleniu wątroby typu C, organizowanej w ramach kampanii "Cichy Zabójca WZWC. Działa w ukryciu. Twoja niewiedza utrzymuje go przy życiu".
 • Zakażenia wirusem HCV określa się mianem "cichej epidemii"
  W przypadku wirusa HCV można mówić o cichej epidemii. Aktywnie chorych jest około 230 tysięcy Polaków, a nosicielami HCV może być nawet 700 tysięcy osób, z których większość nie wie o swojej chorobie. Eksperci opracowali strategię walki z wirusem.
 • "Podstępne WZW" będzie tematem lekcji, w których udział wezmą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego
  "Podstępne WZW" (wirusowe zapalenie wątroby) będzie tematem lekcji, w których udział weźmie dziesięć tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego. Program profilaktyczny został zainaugurowany w środę.
 • Podczas zabiegu fish pedicure można zarazić się HIV i HCV
  Fish pedicure od kilku lat jest hitem w salonach kosmetycznych wykonujących zabiegi na stopy. Wywołuje skrajne emocje - od zachwytu nad skutecznością metody po obrzydzenie. Wątpliwości wzbudza higieniczność zabiegu. Lekarze zaś alarmują, że taki pedicure może skończyć się śmiertelną chorobą!
 • Kawa pomoga w leczeniu WZWC
  Wirusowe zapalenie wątroby typu C to bardzo poważne schorzenie. Okazuje się, że leczenie zaawansowanej choroby przynosi lepsze efekty, jeśli pacjenci piją... kawę.