• Wybory, głosowanie
    Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła stanowisko, w którym wyjaśnia, jakiego rodzaju dopiski na karcie do głosowania mogą być uznane za znak "x", a jakie - już niekoniecznie. Dziennik.pl dotarł też do budzących kontrowersje materiałów szkoleniowych, z jakimi zapoznają się teraz członkowie komisji wyborczych. Zawarta jest tam np. rada, by w razie wątpliwości, czy dany głos jest ważny, nie dzwonić do komisarza wyborczego czy delegatury KBW. Jak słyszymy, takie praktyki jeszcze cztery lata temu były niemal na porządku dziennym.
  • Ed Sheeran, everyman numer jeden (i po obu stronach oceanu)
    Wygląda jak mocno zaniedbany książę Harry, ale ambicje ma co najmniej jak Adele. Ed Sheeran najpierw został ulubieńcem Anglików, a teraz z płytą "x" chce podbić świat. I jest na dobrej ku temu drodze – w jednym tygodniu jego krążek trafił na pierwsze miejsce list sprzedaży po obu stronach oceanu, w Wielkiej Brytanii i USA. Niewielu artystom to się udało... 13 lutego najpopularniejszy brytyjski wokalista młodego pokolenia wystąpi na warszawskim Torwarze.
  • Chris Brown wyda "X" we wrześniu
    Chris Brown zapowiedział w końcu premierę swego szóstego albumu. Po wielu miesiącach oczekiwania krążek "X" ma trafić na sklepowe półki 16 września.