• Yoko Ono
  Katowiccy biznesmeni, którzy od kilku lat z powodzeniem sprzedają napój o nazwie "John Lemon", muszą zmienić jego nazwę. Wiosną tego roku zgłosił się do nich prawnik reprezentujący Yoko Ono, wdowę po Johnu Lennonie.
 • John Lennon zginął 35 lat temu
  Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie – powiedział John Lennon 8 grudnia 1980 roku. Tego samego dnia zginął od kul swego niezrównoważonego fana Marka Chapmana. Miał 40 lat.
 • Yoko Ono zorganizowała specjalną akcję z okazji urodzin Johna Lennona
  Gdyby John Lennon żył, 9 października skończyłby 75 lat. Z okazji urodzin legendarnego muzyka wdowa po nim, Yoko Ono, organizowała w Nowym Jorku akcję pod hasłem "Imagine Peace".
 • Yoko Ono chce uczcić pamięć Johna Lennona
  Gdyby żył, 9 października 2015 roku John Lennon skończyłby 75 lat. Z okazji urodzin legendarnego muzyka wdowa po nim, Yoko Ono, organizuje w Nowym Jorku wyjątkowy event, "Imagine Peace".
 • Yoko Ono zabiera w podróż do piekła
  Słynna "czarna wdowa" popkultury Yoko Ono, we wrześniu zabierze słuchaczy w podróż przez... piekielne czeluście. Artystka przygotowała płytę o znamiennym tytule "Take Me To The Land Of Hell". W nagraniu materiału wspierał Ono jej syn, Sean Lennon.
 • Yoko Ono odbierze nagrodę i będzie głównym gościem festiwalu Transatlantyk w Poznaniu. Tegoroczna impreza to wydarzenia muzyczne, kulinarne ale przede wszystkim filmowe. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć ponad 150 filmów z całego świata.
 • Yoko Ono wystąpi w Poznaniu na festiwalu Transatlantyk
  Yoko Ono wystąpi 7 sierpnia w Poznaniu. Artystka przyjedzie do Polski na zaproszenie kompozytora i laureata Oscara Jana A. P. Kaczmarka, twórcy Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk.
 • Yoko Ono, album Catalog
  Z okazji zbliżających się 80. urodzin Yoko Ono frankfurckiej Schirn Kunsthalle zorganizowało retrospektywną wystawę jej prac. To jedna z największych wystaw prac artystki, jaką kiedykolwiek można było oglądać w Europie. Zgromadzono blisko 200 obiektów - rysunki, fotografie, filmy oraz instalacje. Wystawę można oglądać do 12 maja .
 • Jubilatka Yoko Ono świętowała w Berlinie
  Yoko Ono – jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci popkultury XX wieku, wdowa po Johnie Lennonie obwiniana za rozpad grupy The Beatles – obchodziła swoje 80. urodziny w Berlinie. Wystąpiła w niedzielę wraz z synem Seanem i zespołem Plastic Ono Band na koncercie w teatrze Volksbuehne. Publiczność zaśpiewała wraz z nią przebój "Give peace a chance".
 • Filmstill from Film No. 4 (Bottoms)
  We Frankfurcie nad Menem można od dziś oglądać retrospektywną wystawę prac Yoko Ono. Ekspozycję zorganizowano z okazji zbliżających się 80. urodzin artystki.