• Zabawki w bardzo starym stylu
  W pierwszym kwartale tego roku Inspekcja Handlowa zakwestionowała prawie co trzecią ze sprawdzonych zabawek – poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Część z nich miała wadliwą konstrukcję lub zawierała szkodliwe substancje chemiczne. Wyniki są gorsze niż w 2017 roku.
 • Bawiące się dzieci
  Tegoroczny Dzień Dziecka może być dla sklepów rekordowy. Zbiega się w czasie z pierwszą wypłatą świadczenia "500 plus". Ale rynek zabawek rośnie już teraz i bez tych pieniędzy, prawie najszybciej na świecie - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Dron
  Korzysta z nich coraz więcej osób, a niektórzy twierdzą nawet, że drony już za kilka lat będą tak popularne jak smartfony. Już teraz są wymarzonym prezentem komunijnym dla dzieci. Mimo rosnącej popularności nadal niewiele o nich wiemy. Docierają do nas jedynie obiegowe opinie, które nie zawsze mają wiele wspólnego z prawdą. Oto zestaw najczęstszych mitów o dronach.
 • Bawiące się dzieci
  Najwięcej produktów niebezpiecznych dla zdrowia jest w branży dziecięcej.
 • Zabawa
  Wybór zabawki zacznij nie od oceny kolorów czy wydawanych przez nią dźwięków, a od przeczytania instrukcji obsługi i opisu. A jeśli... ich nie ma? No to masz już odpowiedź, czy powinieneś sięgać po tę zabawkę. Oto dekalog świadomych kupujących zabawkowe podarki.
 • Nowa lalka Barbie. Rewolucyjna zmiana
  Barbie jak kobieta, zmienną jest. Tym razem jednak zmiana jest rewolucyjna. Wygląda na to, że wreszcie będzie mogła zerwać z wizerunkiem chorobliwie wychudzonej postaci. Tylko co na to Ken?
 • Zabawa
  Sklepowe półki uginają się od nadmiaru towarów, sprzedawcy kuszą wyjątkowymi promocjami, a reklamy na każdym kroku zachęcają do zakupu hitów sezonu. W gąszczu bogatej oferty trudno wybrać zabawkę, która oprócz atrakcyjnego wyglądu, będzie także spełniała funkcję edukacyjną. Zdaniem ekspertów, najlepiej sprawdzają się zabawki interaktywne, klocki, puzzle, pluszaki i odpowiednie zestawy pozwalające naśladować przedstawicieli różnych zawodów.
 • Bransoletki z gumek Loom Bands i Rainbow Loom
  Na ich punkcie oszalały dzieci – i dziewczynki, i chłopcy – a nawet dorośli, bo noszą je m.in. brytyjski książę William i Miley Cyrus. Tymczasem lekarze przestrzegają, że gumki do wyplatania bransoletek mogą zawierać toksyczne substancje, zagrażające zdrowiu.
 • Yun Tang
  Fascynacja sylwetką lalki Barbie dotarła do Chin... Dziewiętnastoletnia Yun Tang, zainspirowana perfekcyjnym wyglądem dziecięcej zabawki, zdecydowała się przejść dość ryzykowną metamorfozę... Dzięki idealnej figurze, twarzy i imponującemu biustowi, dziewczyna zgromadziła rzeszę fanów w Państwie Środka. Zobacz zdjęcia!
 • Lalka Nenuco namawia do anoreksji?
  Lalka z popularnej serii Nenuco znalazła się pod ostrzałem brytyjskich ekspertów z organizacji zajmujących się zaburzeniami odżywiania. A co takiego groźnego robi zabawka? Nie pozwala się nakarmić.