• Szkielet człowieka
  Zwyrodnienie stawu biodrowego (koksartroza) to schorzenie, które najczęściej dotyka osób po 50. roku życia. Pierwszym jej objawem jest stopniowo narastający ból w okolicy biodra i pachwiny, często promieniujący również do kolana. Nieleczona może doprowadzić do całkowitego ograniczenia ruchomości stawów i konieczności przeprowadzenia operacji wszczepienia endoprotezy, czyli sztucznego stawu. W jaki sposób możemy tego uniknąć? Kiedy należy zgłosić się do specjalisty i jakie są skuteczne sposoby leczenia tego schorzenia?
 • Operacja
  Jako dobry określają lekarze stan 65-letniego pacjenta, któremu 8 maja w Centrum Onkologii w Gliwicach przeszczepiono narządy szyi, a 10 dni później – szpik – poinformowali lekarze podczas konferencji prasowej. Teraz pacjent przechodzi rehabilitację.
 • Kobieta myje twarz
  Skóra twarzy jest napięta, pomarszczona i przesuszona? Winą możesz obarczyć mydło. Stosowany przez nasze babcie i prababcie kosmetyk w gruncie rzeczy szkodzi naszej urodzie. Co dzieje się podczas kontaktu skóry z mydłem i jak prawidłowo pielęgnować twarz? Przeczytaj rady kosmetologa.
 • Blanka Lipińska
  Autorka "polskiego Greya" nie zamierza udawać, że swój obecny wygląd zawdzięcza dobrym genom i diecie. Blanka Lipińska otwarcie przyznaje, że jest fanką medycyny estetycznej i wylicza wszystkie "poprawki", jakie sobie zafundowała.
 • Pod wpływem rozwoju technologii w medycynie estetycznej nietrudno o nowości, o których mówi się jedynie w superlatywach. Mimo wszystko nie słabnie popyt na technologie sprawdzone i przy tym skuteczne, których obecność na rynku nie jest niczym zagrożona. Od wielu sezonów rekordy popularności bije zabieg Icoone. O jego zaletach opowiadają specjaliści z Kliniki La Perla.
 • Ucho
  Któż z nas nie ma kompleksów? Chęć ich pokonana to jeden z powodów dla których decydujemy się na zabiegi medycyny estetycznej. Do najczęstszych operacji należą plastyka nosa (zwężenie czubka, usunięcie garbu) oraz korekcja odstających uszu. Na czym polega kwalifikacja do powyższych zabiegów oraz w jaki sposób przeprowadza się operacje?
 • Zabieg na okolice oczu
  Gabinety medycyny estetycznej oferują nam szereg zabiegów, które sprawią, że nasza skóra będzie wyglądała młodo, świeżo i promiennie. Wiosna to idealny moment żeby o tym pomyśleć, szczególnie że efekty niektórych utrzymają się z pewnością przez całe lato. Należy jedynie bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza, a te mogą dotyczyć na przykład kontaktu ze słońcem bezpośrednio po zabiegach – przestrzega doktor Katarzyna Błaszkiewicz ze szpitala Żagiel Med w Lublinie.
 • skalpel chirurg
  Chirurg dr Mirosław Kulmaczewski opowiedział o operacji, którą przeprowadził na nadgarstku Artura Gołębiowskiego. By zoperować ten nadgarstek, użył protezy stopy. Na czym to polega? W studiu programu Gołębiowski powiedział, jak czuje się po przeprowadzonym zabiegu.
 • Kobieta potrzymuje biust
  Każdy zabieg operacyjny wiąże się z ryzykiem komplikacji, tak jest i w przypadku powiększania piersi. Najczęściej zdarzają się one w wyniku nieprzestrzegania zaleceń lekarza. Jednak czasem jest to wina materiałów.
 • Ćwiczenia w basenie
  Sanatorium to miejsce wykorzystujące walory naturalne środowiska, zlokalizowane w miejscowości o specyficznym klimacie. Pobyty w takich zakładach od lat cieszą się dużą popularnością. Kto może uzyskać skierowanie na bezpłatny wyjazd wypoczynkowy? Czy kuracjusze są zadowoleni z zabiegów w uzdrowiskach?