• Zegar
  Z punktu widzenia zdrowia zmiana czasu zawsze przynosi straty. Cierpią szczególnie osoby chore, z zaburzeniami snu oraz dzieci - mówi dr n.med. Michał Skalski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, komentując decyzję PE dot. rezygnacji ze zmiany czasu.
 • Problemy psychiczne i behawioralne dzieci i młodzieży. Pomagają Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego
  Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży oraz centra dla dorosłych to miejsca, gdzie osoby w kryzysie uzyskują pomoc lekarską i terapeutyczną, nie tracąc wsparcia bliskich - akcentowali w środę przedstawiciele resortów zdrowia oraz inwestycji. Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz wiceminister zdrowia Zbigniew Król odwiedzili Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży na warszawskich Bielanach. "Dane pokazują, że co piąty nastolatek w Polsce ma problemy psychiczne lub behawioralne" - podkreślał Kwieciński.
 • Dziewczynka ogląda bajkę
  Rodzice pozwalają oglądać dzieciom bajki, aby mieć chwilę wytchnienia. Czy zbyt duża ilość oglądanych bajek przez dzieci może powodować zaburzenia?
 • Smutna kobieta
  Kilka miesięcy trzeba czekać na wizytę u psychiatry w ramach NFZ, mimo że do tego specjalisty nie jest potrzebne skierowanie - alarmowali specjaliści podczas śniadania prasowego w Warszawie.
 • Wynik badania poziomu cholesterolu we krwi
  Hipercholesterolemia to problem, który może dotyczyć nawet 60 proc. dorosłych Polaków. Dolegliwość ta przez wiele lat przebiega bezobjawowo, dlatego wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z istnienia problemu. Tymczasem nieleczona hipercholesterolemia może spowodować wiele groźnych chorób.
 • Dziewczynka przy tablicy
  Twoje dziecko ma problemy z wypowiadaniem się i rozumieniem tego, co mówią do niego inni? Ma ubogie słownictwo ? Problemy z gramatyką ? Nie potrafi rozumieć skomplikowanych tekstów? Może mieć specyficzne zaburzenie językowe – SLI.  
 • Terapeutyczna gra dla dzieci z autyzmem
  Pierwsza polska gra na tablety wspierająca terapię dzieci z zaburzeniami takimi, jak m.in.: autyzm, Zespół Downa, porażenie mózgowe jest już dostępna! Grę Na wsi można pobrać za darmo w sklepie Google Play.
 • Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge, badając dziewczęta z anoreksją, zauważyli, że ich pacjentki mają także łagodne objawy autyzmu. Dzięki temu odkryciu być może uda się opracować nowe metody pozwalające na skuteczniejszą walkę z zaburzeniami odżywiania.
 • Zabawa z psem wspomaga rehabiltację
  Wizyty psów-terapeutów w przedszkolach integracyjnych, w szkołach oraz szpitalach, indywidualne zajęcia z dogoterapii dla dzieci, treningi z psami dla osób niepełnosprawnych - tak można podsumować działalność fundacji "Przyjaciel", która obchodzi 10-lecie.
 • Niepokojące dane WHO o depresji na świecie
  Ponad 350 milionów ludzi na świecie cierpi na depresję i zaburzenia psychiczne. Prawie milion ludzi popełnia co roku samobójstwo. Duża ich część choruje właśnie na depresję.