• Problemy ze wzwodem
  Prof. Piotr Chłosta, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego, wyjaśnił powody zaburzeń erekcji wśród mężczyzn. Dlaczego liczba chorych wzrasta? - Niezdrowy tryb życia, palenie papierosów i choroby o podłożu organicznym - zaznaczył Chłosta.
 • Para starszych ludzi w łóżku
  Czy seks po 60. lub 70. roku życia istnieje? Być może niektórzy z nas zadają sobie takie pytania, myśląc o swojej przyszłości. Okazuje się, że osoby starsze mogą i chcą prowadzić aktywne życie seksualne. Kontakt intymny nie tylko dostarcza im przyjemności, ale też wpływa bardzo dobrze na ich zdrowie.
 • Mężczyzna zagląda w swoje spodnie
  Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej uważa, że należy wycofać z rynku lek na zaburzenia erekcji dostępny bez recepty. Rzecznik prasowy URPLiPB Wojciech Łuszczyna odpowiada jednak, że „korzyść przewyższa ryzyko stosowania tego produktu”.
 • Mężczyzna zagląda w swoje spodnie
  39 proc. Polaków z zaburzeniami erekcji nigdy nie stosowało żadnych preparatów mogących przeciwdziałać temu problemowi. Badania pokazują, że jest to głównie wynik nieświadomości.
 • Para w łóżku
  Coraz częściej zdarza się, że stereotypowe role się odwracają i to mężczyźni zaczynają unikać zbliżeń. Kobiety zazwyczaj podejrzewają wtedy swoich partnerów o zdradę. Podłoże problemu może być natomiast całkiem inne: zaburzenia erekcji lub przedwczesny wytrysk.
 • Jeżyna
  Wyniki tych badań ucieszą mężczyzn, którzy cierpią na zaburzenia erekcji. Zamiast iść do lekarza po receptę na stosowne leki lub kupować w aptece suplementy diety, wystarczy, że wzbogacą swój jadłospis o odpowiednie owoce.
 • Mężczyzna trzyma witaminę D
  Nawet 40 proc. mężczyzn powyżej 40 roku życia oraz 70 proc. 70-latków ma problemy z impotencją. W niektórych przypadkach przyczyną może być niedobór witaminy D.
 • Mężczyzna pije kawę
  Panowie, którzy cierpią na zaburzenia erekcji, powinni, zanim sięgną po farmaceutyki, pić kawę. Badania wykazały, że napój z kofeiną pomaga pokonać intymne problemy mężczyzn.
 • Problemy z erekcją u otyłych
  Otyłość to coraz większa plaga nie tylko w USA, ale na całym świecie. Jedną z prawdopodobnych przyczyn takiego stanu rzeczy jest duża popularność tzw. diety zachodniej, na którą składają się ogromne ilości tłuszczów nasyconych, kwasów tłuszczowych wielonienasyconych omega 6 oraz cukier.
 • Jak zadbać o męskość
  Nawet leciwy mężczyzna może być świetnym kochankiem, któremu obce są problemy z erekcją, o ile dobrze o siebie zadba. Światowy ekspert od męskiego libido daje kilka rad.