• FALA EPIDEMICZNA WIRUSA EBOLA W AFRYCE
  Ponad 1000 osób zmarło od sierpnia 2018 roku z powodu zarażenia się wirusem ebola we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga. Informacje w tej sprawie przekazał minister zdrowia Oly Ilunga. Walkę z epidemią utrudniają ataki na szpitale i personel medyczny.
 • Przeziębiona kobieta
  W pierwszym tygodniu lutego odnotowano w Polsce 236 tys. zgłoszeń przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę, z powodu grypy zmarło 15 osób – wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.
 • Lekarz ogląda wysypkę
  10 osób zachorowało na odrę w woj. śląskim od początku listopada – informuje śląski sanepid. W sumie w tym roku to już 16 przypadków, w porównaniu do zaledwie dwóch w 2017 r. 14 kolejnych osób jest w trakcie badań.
 • Piramida Cestiusza, starożytny grobowiec znajdujący się w Rzymie, podświetlony w ramach akcji promującej walkę z AIDS
  W 2016 roku zarejestrowano w Polsce 1270 nowych przypadków zakażenia HIV i 113 zachorowań na AIDS. W roku ubiegłym te liczby wyniosły odpowiednio 1526 i 120. To przypadki potwierdzone badaniem.
 • Odra. Wysypka po zakażeniu
  W województwie mazowieckim w ostatnim tygodniu zarejestrowano 14 nowych przypadków podejrzeń lub zachorowań na odrę - poinformował Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie.
 • Szczepienie
  List do rodziców na temat szczepień przeciwko odrze i akcje informacyjne w szkołach, w których uczą się dzieci Ukraińców mieszkających regionie, przygotował Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Akcja ma zachęcić obywateli Ukrainy do szczepień.
 • Grypa może zatrzymać cię w łóżku
  Polska znajduje się w okresie szczytu zachorowań na grypę – ocenia Główny Inspektor Sanitarny. Szczepmy się, przestrzegajmy zasad higieny, unikajmy skupisk ludzi, wietrzmy pomieszczenia - radzi. W ostatnim półroczu w kraju odnotowano śmierć 65 osób, u których stwierdzono grypę.
 • Pielęgniarka ze szpitala w Monrowii
  Wielka Brytania nie na żarty obawia się epidemii wirusa Ebola. Szef brytyjskiej dyplomacji Philip Hammond przyznał, że gorączka krwotoczna stanowi "poważne zagrożenie". Na Wyspach już w dwóch szpitalach pojawiły się podejrzenia co do osób uskarżających się na objawy przypominające Ebolę.
 • Rak piersi nie musi zabijać
  Nowotwór to nie wyrok - przypominają eksperci w Światowym Dniu Walki z Rakiem.
 • Jak ograniczyć ryzyko zachorowania na cukrzycę?
  Siedzący tryb życia, niezdrowe odżywianie i brak ruchu to czynniki znacznie podnoszące ryzyko zachorowania na cukrzycę. Każdy może, a właściwie powinien, ograniczyć to ryzyko. Nic prostszego...