• Księżyc
  We wtorek wieczorem i w nocy będzie można obserwować częściowe zaćmienie Księżyca. Faza maksymalna zaćmienia nastąpi o 23.32. Wówczas w cieniu znajdzie się około 2/3 tarczy Srebrnego Globu.
 • Całkowite zaćmienie Słońca będzie miało miejsce dziś po godzinie 18. To rzadkie zjawisko nie będzie jednak widoczne w naszym kraju. Tym, którzy będą chcieli je zobaczyć pozostaje transmisja na żywo prowadzona przez NASA.
 • Księżyc
  W Polsce całkowite zaćmienie Księżyca - nawet mimo chmur w niektórych miejscach - będzie dobrze widoczne. Warto je obserwować, bo następne takie zjawisko pojawi się na niebie dopiero w 2123. Można oglądać je gołym okiem albo zobaczyć więcej szczegółów, za pomocą transmisji na żywo, którą tworzy dla nas NASA.
 • Księżyc
  Dziś w nocy - niezwykłe zaćmienie Księżyca. Srebrny Glob będzie w wyjątkowym miejscu i będzie miał wyjątkowy kolor, doprowadzi do tego splot zdarzeń, do którego dochodzi raz na pokolenie.
 • Zaćmienie Słońca widziane w Warszawie
  Prawdziwymi szczęściarzami okazali się mieszkańcy północnej Europy. To tam ich oczom tuż przed godziną 11 naszego czasu ukazał się niezwykły spektakl - całkowite zaćmienie. Im dalej na południe, tym mniejszy cień przykrywał Ziemię, ale nie znaczy to wcale, że widowisko było przez to gorsze. Oto NAJLEPSZE ZDJĘCIA z dzisiejszego zaćmienia.
 • Zaćmienie Słońca
  Zaćmienie Słońca to zjawisko piękne, ale jego nieumiejętna obserwacja może doprowadzić do poważnego uszkodzenia wzroku. Dlatego w czasie oglądania dzisiejszego, częściowego zaćmienia naszej dziennej gwiazdy, pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa.
 • Słońce
  Dobre wiadomości dla wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć dzisiejsze częściowe zaćmienie Słońca. Niemal w całym kraju niebo będzie czyste, a tam gdzie pojawią się chmury, nie powinny one przeszkadzać w obserwacjach. 
 • Krwawe zaćmienie Księżyca
  Amerykańscy religijni wizjonerzy i jasnowidze twierdzą, że takie zjawisko na niebie to zapowiedź gwałtownych wydarzeń, jak wojny i kataklizmy. Astronomowie uspokajają, że to tylko zwykłe zaćmienie. Zwykłe, choć spektakularne. Nad USA pojawił się krwawy Księżyc.
 • W piątek częściowe zaćmienie Słońca
  W najbliższy piątek nadarzy się okazja do obserwacji częściowego zaćmienia Słońca, ale nie będzie ono widoczne z terenu Polski - poinformował PAP dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
 • Zmierzch
  18 listopada będzie wielkim dniem dla milionów fanów Belli, Edwarda oraz najsłynniejszych na świecie wampirów i wilkołaków – na ekrany kin wejdzie pierwsza odsłona finału sagi "Zmierzch". Odliczając godziny do premiery filmu "Przed świtem. Część 1" proponujemy powtórkę z rozrywki, czyli przegląd najciekawszych kadrów ze wszystkich odcinków wampirzego przeboju.