• Zakaz palenia
  To, co i tak powinno być logiczne, być może zostanie jeszcze uregulowane prawnie. Reprezentanci środowiska medyczno - prawniczego zaproponowali zmiany, chcąc chronić bezbronnych najmłodszych przed dymem papierosowym i substancjami z elektronicznych wyrobów tytoniowych w samochodzie.
 • Zakaz palenia
  W olsztyńskich parkach, na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej i nad jeziorem Ukiel będzie obowiązywał po Nowym Roku zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych. O rozszerzeniu listy miejsc zakazanych dla palaczy zdecydowali radni.
 • E-papieros
  Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy dotyczącej e-papierosów. Stanowi ona, że niepełnoletni nie mogą kupić e-papierosów, nie będzie też ich można używać w miejscach z zakazem palenia. Senat proponował wydłużenie czasu na dostosowanie się do nowych zasad.
 • Konstanty Radziwiłł
  Są ludzie, którzy zaczynają chodzić wokół mojej rodziny. Węszą w sposób, który jest paskudny, dobierają się do mojej żony - powiedział minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł. Zapowiedział też na antenie RMF FM, że kierowane przez niego ministerstwo zdrowia przeprowadzi akcję przeciwko palaczom papierosów.
 • Mężczyzna pali e-papierosa
  Do 20 maja będzie wprowadzony zakaz używania e-papierosów w miejscach publicznych. Potwierdza to wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas. Taką datę narzuca nam dyrektywa Unii Europejskiej w tej sprawie.
 • Elektroniczny papieros
  Ministerstwo Zdrowia zaostrza przepisy tytoniowe. Obejmą one również papierosy elektroniczne. Już za kilka miesięcy zakazane będzie korzystanie z nich w miejscach publicznych oraz nie będzie można sprzedawać ich przez internet. Resort tłumaczy, że nowe prawo to efekt implementacji unijnej dyrektywy tytoniowej, ale ta nie przewiduje aż takich restrykcji.
 • Bierne palenie papierosów
  "Nie zawsze wędzone trzyma dłużej. Nie pal. Nie truj" - to hasło kampanii społecznej realizowanej przez Państwową Inspekcję Sanitarną z okazji obchodzonego dziś, 19 listopada, Światowego Dnia Rzucania Palenia. Jej symbolem są płuca "uwędzone" dymem tytoniowym, które nie nadają się już do zdrowego i długiego życia.
 • Papierosy
  Amerykański rząd chce wprowadzić zakaz palenia w mieszkaniach socjalnych. Celem takiego rozwiązania ma być ochrona osób niepalących przed skutkami dymu nikotynowego.
 • Zakaz palenia w samochodzie
  Włochy wprowadzają zakaz palenia tytoniu w samochodach w obecności nieletnich oraz kobiet w ciąży. Dekret w tej sprawie przyjęła rada ministrów. Będzie obowiązywał od Bożego Narodzenia.
 • elektroniczny papieros
  Rząd krajowy Walii wprowadził pierwszy na Wyspach Brytyjskich zakaz używania e-papierosów w lokalach publicznych.