• Piłka nożna
  Christian Constantin, prezes szwajcarskiego klubu piłkarskiego FC Sion, został ukarany 14-miesięcznym zakazem stadionowym za naruszenie nietykalności cielesnej telewizyjnego eksperta. Musi także zapłacić grzywnę w wysokości 100 tysięcy franków szwajcarskich.
 • "Staruch"
  Szef kibiców Legii Warszawa przez najbliższe cztery lata doping dla piłkarzy swojego klubu będzie mógł prowadzić co najwyżej przed telewizorem. Popularny "Staruch" został ukarany przez sąd zakazem stadionowym.
 • Niemieccy kibice przed meczem eliminacyjnym piłkarskich mistrzostw Europy z Polską
  Jeszcze wczoraj wydawało się, że kary dla niemieckich kibiców za zdemolowanie toalet na Stadionie Narodowym w Warszawie będą surowsze. Ostatecznie skończyło się tylko na grzywnie za rozbicie pisuaru.
 • Młotek sędziowski
  Dwuletni zakaz stadionowy i wysoka grzywna - to kara dla kibica, który podczas meczu żużlowego w Zielonej Górze wspiął się na przenośną toaletę, ściągnął spodnie i wypiął gołe pośladki - poinformowała PAP Małgorzata Barska z zielonogórskiej policji.
 • Grzegorz Osiecki
  Chcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zwykle... Tym razem w "DGP" piszemy o skandalicznych sprawach, które by się nie zdarzyły, gdyby państwo poważnie podchodziło do stanowienia prawa. O kafkowskiej sytuacji partii Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego, który nie może się odwołać od decyzji Państwowej Komisji Wyborczej. I o stadionowych chuliganach, którzy nie obejrzą meczu np. Podbeskidzia z Jagiellonią, ale wejść na spotkanie Euro 2012 nikt im nie zabroni - pisze Grzegorz Osiecki.
 • Kibice gości nie wejdą na stadion
  W czwartek, 30 czerwca, zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej przegłosuje uchwałę według której jesienne mecze piłkarskiej Ekstraklasy nadal się będą rozgrywane bez fanów gości - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • 63-letnia kobieta ukarana zakazem stadionowym w Anglii
  Pierwszoligowy angielski klub piłkarski Leeds United ukarał rocznym zakazem stadionowym mającą trzynaścioro wnuków i troje prawnuków 63-letnią Margaret Musgrove. To kara za wejście na murawę stadionu - Elland Road.
 • "Staruch" kieruje protestem kibiców
  Zakaz stadionowy orzeczony wobec Piotra S., "Starucha", nieformalnego przywódcy kibiców Legii Warszawa, skazanego za hasła obraźliwe dla właścicieli klubu, jest już prawomocny. Warszawski sąd oddalił w środę apelację obwinionego w tej sprawie.
 • Winiecki: Wprowadzić zakaz stadionowy!
  Felieton nie dotyczy kiboli, którzy stanowią odrębny, dyskutowany bez większych kompetencji temat. Po prostu zaskoczyło mnie to, że w Polsce buduje się w różnych miastach ponad 60 stadionów! Najwyraźniej władze rządowe i samorządowe dały się uwieść czarowi manny z unijnego nieba i zaczęły budować, co tylko się da. Nie dostrzegając rosnącego poziomu zadłużenia (z czego z dużym opóźnieniem zdawać sobie zaczął sprawę rząd) ani rosnących w przyszłości wydatków bieżących, który to proces rozpocznie się z dniem oddania obiektu inwestycyjnego do użytku.
 • Zakaz stadionowy dla "Starucha". Sąd przyspiesza sprawę
  Warszawski sąd okręgowy przyspieszył o miesiąc rozpatrzenie apelacji ws. zakazu stadionowego nałożonego cztery miesiące temu na Piotra S., "Starucha" - nieformalnego przywódcę kibiców Legii Warszawa, skazanego za wznoszenie haseł obraźliwych dla właścicieli klubu.