• Korzystanie z Internetu
  Nowe regulacje likwidujące geoblokowanie w handlu w internecie, które weszły w życie w poniedziałek, będą bardzo dobre dla polskich konsumentów i firm. Małe przedsiębiorstwa handlujące online, będą mogły wejść na zagraniczne rynki - przekazała PAP Komisja Europejska.
 • Zakupy online
  Kupując produkt w serwisie internetowym, np. na Allegro, możemy zrobić to w dwojaki sposób: korzystając z opcji "kup teraz" lub z opcji "licytuj". Ten pierwszy sposób do złudzenia przypomina zakupy w typowym sklepie internetowym, tzn. wybieramy produkt, płacimy za niego wymaganą kwotę i mamy prawo do odstąpienia od umowy, tak jak każdy kupujący na odległość. Niestety, do końca grudnia prawo to nie obejmowało kupujących w drodze licytacji, dlatego po zakupie nie mogli oni już zwrócić towaru.
 • Lekarstwa
  Unia Europejska wpadła na nowy pomysł ochrony tych, którzy kupują leki w sieci. Pomoże w tym nowe logo, które po kliknięciu przeniesie na stronę z listą legalnych internetowych aptek.
 • SKlep sieci Biedronka
  Biedronka szykuje prawdziwą rewolucję. Zakupy będzie można zrobić w sieci, a potem wybrać market, w którym będziemy chcieli zapłacić. Pierwsze testy ruszą już wkrótce w Trójmieście. Jeśli system się sprawdzi, to ruszy w całym kraju.