"Przed Pałacem stoi namiot pełen nienawiści"
15 kwietnia 2011 Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w programie TVN24 "Piaskiem po oczach", że niepokoi go fakt, iż jedna siła polityczna wyspecjalizowała się w zagospodarowywaniu złych emocji. Wątpi też, żeby jakakolwiek forma upamiętnienia ofiar katastrofy mogła usatysfakcjonować tę siłę.