• Stawianie baniek
  Stawianie baniek to zabieg polegający na przykładaniu do ciała hermetycznych naczyń wypełnionych rozgrzanym powietrzem. W trakcie ochładzania się powietrza wewnątrz naczynia powstaje podciśnienie, które działa miejscowo na skórę. Czy jest to metoda dla każdego?
 • Dentysta
  Sezon przeziębień i zachorowań oficjalnie otwarty. Jaki to ma związek z zębami? Jak pokazują badania zaprezentowane na dorocznej konferencji IDWeek 2016 w Nowym Orleanie – bardzo dużo. Odpowiednia higiena oraz regularne przeglądy dentystyczne zmniejszają ilość mikrobów, które wdychane do płuc mogą wywołać ich infekcję.
 • Dziecko ma szczepienie
  Minister zdrowia podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym obowiązkowymi szczepieniami przeciw pneumokokom będą objęte wszystkie dzieci urodzone od 1 stycznia 2017 r. - poinformowało w środę ministerstwo. Koszty szczepień będą finansowane z budżetu resortu.
 • Płuca
  Kaszel, duszność, krwioplucie i ból w klatce piersiowej - to główne objawy różnych chorób układu oddechowego. W Polsce z powodu Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc, astmy, nowotworów płuc cierpi kilka milionów osób.
 • Lekarz bada dziecko
  Huśtawka temperatur, zmienna pogoda. Wraz ze zbliżającą się jesienią wzrasta zachorowalność wśród dzieci. Z powodu ataku bakterii czy wirusów zapadają na różnego rodzaju zakażenia układu oddechowego.
 • Chora kobieta
  Zapalenie oskrzeli to choroba, która może być wywołana wirusami bądź bakteriami. Jednak najczęściej przyczyną tej choroby są wirusy (aż 90 proc. przypadków). W związku z tym bardzo łatwo można zarazić się zapaleniem oskrzeli. Kichanie czy kaszel kogoś z naszego otoczenia wystarczy, by „złapać” tę chorobę.
 • Szpital
  Huśtawka pogodowa, nagła zmiana temperatury w ostatnim czasie spowodowały znaczny wzrost zachorowań wśród dzieci. Głównie są to infekcje układu oddechowego wywołane przez bakterie i wirusy. Nierzadko dochodzi też do poważnych powikłań.
 • Chora kobieta
  Kaszel to bardzo uciążliwa dolegliwość. Przeszkadza nie tylko osobie chorej, ale również jej otoczeniu – nawet słuchanie, jak ktoś kaszle, w pewnym momencie staje się nie do zniesienia. Czy można wobec tego szybko i skutecznie poradzić sobie z kaszlem? Czy wiemy, w jakim momencie powinniśmy udać się do lekarza?
 • Koklusz objawia się podobnie do zapalenia oskrzeli
  Suchy, męczący i utrzymujący się długo kaszel wcale nie musi oznaczać, że cierpimy na zapalenie oskrzeli. Sprawa może być dużo bardziej poważna, bo coraz więcej osób choruje na koklusz.
 • Były prezydent USA George H.W. Bush przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej Szpitala Metodystów w Houston, w Teksanie - poinformował jego rzecznik Jim McGrath.