• Maść Flucinar N do leczenia zmian zapalnych skóry wycofana ze sprzedaży
  Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał w obrotu jedną serię maści Flucinar N, stosowanej w leczeniu zmian zapalnych skóry. Chodzi o serię 711146, z datą ważności 11.2020.
 • Atopowe zapalenie skóry
  Leczenie atopowego zapalenia skóry (AZS) przynosi efekty tylko wtedy, gdy jednocześnie stosowana jest odpowiednia pielęgnacja skóry – przekonuje dermatolog doktor Joanna Czuwara. Dzięki pielęgnacji można też znacznie opóźnić nawrót choroby, a nawet mu zapobiec.
 • Kobieta biegnie po plaży
  Moda na bycie fit wciąż trwa. Kobiety spędzają godziny na siłowni, żeby chociaż trochę upodobnić się do największych gwiazd fitnessu. W pogoni za idealną sylwetką zapominamy jednak o swojej skórze. Zmarszczki, trądzik, wysypka – to tylko niektóre ze skutków ubocznych aktywności fizycznej.
 • Mężczyzna ogląda włosy
  Łupież jest jednym z najczęstszych schorzeń skóry głowy. Dotyczy około 5-10 proc. populacji ogólnej, z przewagą płci męskiej. Szacuje się, że około 50% osób w wieku od 10 do 20 lat ma ten problem. Łupież wiąże się nie tylko z problemem natury estetycznej. Może on być także symptomem poważniejszych chorób, dlatego nie można go lekceważyć.
 • Kobieta drapie skórę
  Prawdopodobnie każdy z nas doświadczył w swoim życiu jakichś problemów związanych ze skórą. Wypryski, zaczerwienienie, dziwna wysypka, a do tego swędzenie, ból i pieczenie – takie objawy niepokoją nas, ale często nic z tym nie robimy, bo może przejdzie. Tymczasem jeśli jakieś zmiany utrzymują się dłużej, to należy udać się do lekarza, ponieważ mogą one świadczyć o zapaleniu skóry.
 • Dziecko ma katar
  Ponad połowa uczniów krakowskich szkół cierpi na alergie. Większość z nich nie jest leczona. Po ostatnich wynikach badań Programu Profilaktycznego sponsorowanego przez krakowski Magistrat, alergolodzy biją na alarm.