• Jak zapobiec demencji starczej?
  Rozwój demencji starczej można przystopować, korzystając ze środków farmakologicznych, jak również trenując mózg, by sprawnie działał jak najdłużej. Co należy robić?
 • Mózg
  Miewasz tak, że zastanawiasz się, czy zamknąłeś drzwi na klucz, wychodząc z mieszkania albo czy wyłączyłeś żelazko? Co robisz, by sobie przypomnieć te sytuacje? Uczeni dają konkretną podpowiedź.
 • Praca nocą
  Otępia umysł, przyspiesza procesy starzenia się mózgu i zmniejsza zdolności intelektualne – tak francuscy naukowcy przestrzegają przez pracą w systemie zmianowym.
 • Warto dopingować umysł do wytężonej pracy, wykonując proste codzienne czynności. Tak poprawisz pamięć
  Idziesz do sklepu, a tam zapominasz, co miałeś kupić? Wypadają ci z pamięci daty spotkań czy imiona znajomych? Kładziesz ważną rzecz w dobrym miejscu, a potem nie wiesz, gdzie ona jest? Oj niedobrze! Twoja pamięć szwankuje. Badania pokazują, że utrata pamięci może rozpocząć się już nawet w wieku 20 lat. Dlatego warto dopingować umysł do wytężonej pracy, wykonując proste codzienne czynności. Oto 7 sposobów na poprawę pamięci.
 • Miejski smog truje i powoduje zmiany w mózgu
  Problemy z kojarzeniem, uczeniem się, depresja – do tego prowadzi życie w dużych miastach. Jak dowodzą naukowcy, kontakt z zanieczyszczonym powietrzem ma zgubny wpływ na organizm. Powoduje nawet zmiany w mózgu.