• Agrest na zdrowie!
  Najzdrowszy i najsmaczniejszy jest właśnie teraz - w lipcu. Zajadaj się nim do woli i korzystaj z jego właściwości. Nie dość, że zapomnisz o kłopotach trawiennych, to i wzmocnisz serce, oczy, a nawet ukoisz skołatane nerwy.
 • toaleta
  Zaparcia to jedne z najczęściej występujących dolegliwości układu pokarmowego. Szacuje się, że problem dotyczy niemal 30 proc. populacji (ok. 13 proc. w Polsce), a częstotliwość ich występowania nasila się po 65. roku życia. Zaparcia to wstydliwa dolegliwość, która często jest bagatelizowana, należy jednak pamiętać, że może ona stanowić objaw wielu niebezpiecznych chorób np. przewlekłego niedokrwienia jelit, cukrzycy czy nawet nowotworów jelita grubego. W jaki sposób uchronić się przed zaparciami i co robić, kiedy zauważymy u siebie występowanie tej dolegliwości?
 • Czym są zaparcia?
  Zaparcia są częstą dolegliwością i zwykle bywają bagatelizowane. A to błąd! Mogą prowadzić do bolesnych hemoroidów, stanów zapalnych w jelitach, a nawet szczeliny odbytu. Niekiedy zaparcia są objawem raka jelita grubego.
 • mięta
  Mięta pieprzowa, rozmaryn czy koper włoski to zioła na trawienie i przemianę materii, które wspomagają organizm po ciężkostrawnym posiłku oraz pomagają uporać się z wzdęciami i zaparciami. Są bezpieczne i z reguły nie wywołują efektów ubocznych. Jak dokładnie działają?
 • Sposób na wzdęcia
  Efektem świątecznego biesiadowania bywają nie tylko niestrawność oraz ból brzucha, ale i uciążliwe wzdęcia. Warto wiedzieć, jak im zaradzić.
 • Owoce głogu
  Owoce głogu to skarb natury. Nie tylko wspierają naszą odporność, warto też po nie sięgać, kiedy cierpimy z powodu zaparć. Jakie inne właściwości lecznicze mają te owoce? Co można z nich zrobić?
 • Kobietę boli brzuch
  Wywołana przez pasożyta tasiemczyca, inaczej tenioza, pustoszy cały organizm. Trzeba znać jej objawy, by móc jak najszybciej ją leczyć.
 • Wzdęcia
  Stało się. Znowu objadłeś się świątecznymi potrawami. Żołądek jest nadmiernie przepełniony. Brzuch wyraźnie się zaokrąglił i trudno ci zapiąć spodnie. Wzdęcia przypominają o tym, że nie żałowałeś sobie bigosu i kapusty z grochem. Jak się ich pozbyć?
 • Kobieta w toalecie
  Wbrew powszechnemu przekonaniu ma je każdy z nas. Bo hemoroidy to nie choroba! To struktury naczyniowe odpowiadające za wypróżnianie się. Z chorobą mamy do czynienia dopiero, gdy się powiększą, a stanowi temu towarzyszą pieczenie, świąd i krwawienie. Co powinniśmy zatem wiedzieć o tym schorzeniu? Kto jest na nie narażony? Jak leczyć chorobę hemoroidalną?
 • Kobieta ma zawał serca
  Aż 600-700 tys. Polaków cierpi na niewydolność serca; w którymś momencie życia wystąpi ona u jednej na pięć osób. Koszty leczenia sięgają 1,7 mld zł rocznie – wynika z tegorocznego raportu Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.