• Małgorzata Rozenek-Majdan
  Małgorzata Rozenek-Majdan nigdy nie ukrywała tego, że może cieszyć się macierzyństwem dzięki metodzie in vitro. Celebrytka, mimo swej głębokiej religijności nie widzi w takiej formie zapłodnienia niczego złego i nazywa ją niepokalanym poczęciem.
 • Plemniki
  Naukowcy z Imperial College w Londynie przebadali 50. mężczyzn, których partnerki poroniły przynajmniej 3 razy z nasieniem 60. mężczyzn, których partnerki donosiły ciążę. Na podstawie tego porównania ustalili, że jakość nasienia ma ogromny wpływ na ciążę.
 • In vitro
  Polska byłaby jedynym państwem w UE, gdzie prawo do sztucznego zapłodnienia mają tylko małżeństwa. Ale takie obostrzenia wprowadzają kraje muzułmańskie.
 • Orzechy
  Dieta bogata w orzechy może poprawiać parametry nasienia – to najnowsze wyniki badań opublikowane podczas tegorocznego spotkania Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii.
 • Para - młoda kobieta, starszy mężczyzna
  U par, w których mężczyzna jest w starszym wieku, szanse na powodzenie leczenia niepłodności metodą in vitro mogą być obniżone. Według doniesień naukowców, niższą skuteczność zabiegów obserwuje się w przypadku wykorzystywania nasienia pacjentów po 40-tce, których partnerki są młodsze. O szczegółach mówi dr Janusz Pałaszewski, specjalista ds. leczenia niepłodności, ordynator w Klinice Leczenia Niepłodności INVICTA w Warszawie.
 • Kobieta z noworodkiem
  Narodziny 80 dzieci i 143 ciąże - to bilans niespełna dwóch lat działania miejskiego programu in vitro w Łodzi. Dotychczas zgłosiło się do niego prawie 550 par. Co roku na dopłaty do procedur wspomaganego rozrodu miasto wydaje milion złotych.
 • Zapłodnienie
  Wczesna ciąża to czas zmian – nie tylko tych związanych z emocjonalnym przygotowaniem się do roli rodziców, ale przede wszystkim fizycznych w organizmie kobiety. Aby doszło do zapłodnienia i ciąży, wystarczy, że prawidłowy plemnik i komórka jajowa spotkają się „w odpowiednim miejscu i czasie”. Brzmi banalnie, ale żeby w łonie kobiety zaczęło rozwijać się nowe życie, musi zostać spełnionych szereg warunków.
 • In vitro
  Na czym będzie polegał program dofinansowania in vitro w Warszawie od 1 listopada? Kto może ubiegać się o takie wsparcie?
 • Kobieta w ciąży
  Możliwe, że już w październiku warszawiacy będą mogli skorzystać z miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro. 12 października ogłoszona ma zostać lista klinik, które przy wsparciu ratusza pomogą stołecznym parom. Program przewidziano na lata 2017-2019 dla ok. 2,5 tys. par.
 • Kobieta patrzy na test ciążowy
  Kiedy najlepiej zaplanować macierzyństwo? Takie pytanie zadają sobie miliony Polek. Specjaliści informują, że wiek to wciąż główny czynnik, który kobiety powinny brać pod uwagę. Niewiele kobiet orientuje się, że możliwe jest określenie ich potencjału płodności w prostym badaniu z krwi, a na tej podstawie świadome zaplanowanie najodpowiedniejszego momentu na decyzję o dziecku.