• Jak uchronić się przed udarem mózgu?
  Naukowcy przyjrzeli się 14 badaniom z udziałem blisko 55 tysięcy wolontariuszy, które dotyczyły związku pomiędzy zażywaniem witamin z grupy B a ryzykiem zawału serca i udaru mózgu. Przedstawili dobre informacje.
 • Ćwicz, by uniknąć udaru mózgu
  Wcześniejsze badania wykazały, że brak aktywności fizycznej jest znaczącym czynnikiem ryzyka wystąpienia udaru. Tym razem naukowcy tłumaczą, jak należy ćwiczyć, by zmniejszyć to zagrożenie.
 • Świeże warzywa i banany - dieta, by uchronić się przed udarem
  Pod lupę badaczy trafiło kilkadziesiąt badań naukowych dotyczących składników, których spożycie może być powiązane ze zwiększonym ryzykiem udaru mózgu, jak również z ochroną przeciw udarowi. Udało się określić skład diety, która zapobiega nadciśnieniu i schorzeniom układu krążenia.
 • Kawa chroni przed udarem
  Jeśli lubisz witać dzień filiżanką kawy, śmiało chwytaj za filiżankę. Dzięki temu nie tylko ekspresowo postawisz się na nogi i zyskasz dobry humor, ale i zmniejszysz ryzyko udaru mózgu.
 • Cztery filiżanki herbaty chronią przed udarem
  Popularny napój, który większość z nas pije do posiłku, znowu doczekał się dobrej prasy. Tym razem naukowcy ustalili, że herbata zapobiega udarowi i sprawdzili, ile filiżanek napoju ma działanie terapeutyczne.
 • Suplement diety z likopenem uchroni przed udarem mózgu
  Uczeni, którzy opracowali ten suplement diety, obiecują, że dzięki niemu można będzie uratować miliony ludzi na całym świecie. Ta warzywna pigułka jest esencją diety śródziemnomorskiej.
 • Kobiety bardziej niż mężczyźni zagrożeni udarem mózgu
  Udar mózgu dotyka corocznie tysiące osób i jest trzecią co do częstości przyczyną śmierci. Naukowcy sprawdzili, co należy robić, by się przed nim uchronić i dają konkretne zalecenie.
 • Medytacja chroni przed udarem
  Medytacja nie tylko wycisza umysł i wzmacnia odporność. Najnowsze badania dowodzą, że zapobiega zawałowi serca i udarowi mózgu. Oraz sprawia, że jesteśmy bardziej zadowoleni.
 • Najbardziej zagrożone udarem mózgu są osoby starsze
  Udar mózg zajmuje trzecie miejsce wśród przyczyn zgonów i jest głównym powodem niesprawności osób po 40. roku życia. Eksperci radzą, jak się przed nim uchronić oraz wskazują, jaki są jego niepokojące objawy.