• Zatoka Ha Long, Wietnam
  Na północy Wietnamu, w uroczej zatoce Ha Long leży jedna z największych, a zarazem najpiękniejszych wysp w kraju - Cat Ba. Panoramy na wspaniałe formacje skalne, kaskady oraz piękno Parku Narodowego Cat Ba potrafią wprawić w niemały zachwyt, a bogactwo przyrody pozwala nie tylko na relaksujący odpoczynek, ale też na aktywne spędzanie czasu - każdy sposób na zwiedzanie jest dobry, czy to z kajaka, roweru lub skutera.
 • Tajemniczy okręt podwodny u wybrzeży Szwecji (fot. "Försvarsmakten")
  Rosyjskie Ministerstwo Obrony nic nie wie o obecności swoich okrętów u wybrzeży Szwecji. Taki komunikat to jak na razie jedyna oficjalna reakcja Moskwy na spekulacje, jakoby rosyjski okręt podwodny uległ awarii w pobliżu archipelagu sztokholmskiego. Tymczasem szwedzkie media publikują zdjęcie tajemniczej jednostki.
 • rekin
  Skaczesz sobie do wody z klifu i nagle okazuje się, że stajesz oko w oko z groźnym rekinem. Taka przygoda spotkała w mężczyznę w australijskiej zatoce. Nagranie, które nakręcił trzymaną w ręku kamerą, robi furorę w sieci.
 • Cudowne ocalenie siedmiu naftowców
  Ekipy ratownicze odnalazły 7 z 10 pracowników amerykańskiej firmy poszukiwań naftowych Geokinetics Inc., którzy zaginęli w czwartek na wodach Zatoki Meksykańskiej. Odnaleziono też zwłoki 2 dalszych a 1 uznawany jest wciąż za zaginionego.
 • To jeszcze nie koniec. Ropa znowu cieknie
  Amerykańskie władze twierdzą, że specjaliści odkryli nowy wyciek ropy naftowej z miejsca uszkodzonej platformy koncernu BP. Jednak brytyjska firma mówi, że nic o tym nie wie. Do tej pory walka z katastrofą ekologiczną w Zatoce Meksykańskiej kosztowała BP aż cztery miliardy dolarów.