• Ból głowy
  Katar, zatkany nos, bóle głowy i ogólny dyskomfort to dolegliwości typowe dla wielu jesienno-zimowych infekcji. Dobrze znane nam wszystkim, często gdy się pojawią, interpretowane są jako objawy przeziębienia. Zdarza się jednak, że to, co chcielibyśmy uważać za „zwykłe” przeziębienie, jest zapaleniem zatok – przypadłością uciążliwą i mającą tendencje do nawrotów.
 • Ból głowy
  Nieleczony stan zapalny zatok może prowadzić do wielu komplikacji i poważnych schorzeń.
 • Ból głowy
  Od pewnego czasu często boli cię głowa? Pewnie myślisz, że to po prostu kolejna migrena albo że winny temu jest stres, niewyspanie albo wręcz przeciwnie – zbyt długi sen. A czy wiesz, że „winowajcy” warto poszukać zupełnie gdzieś indziej? Bóle głowy są też jednym z objawów zapalenia zatok – szacuje się, że cierpi na nie już 5 milionów Polaków. Jak sprawdzić, czy dotyczy to także ciebie?
 • Chore zatoki
  Przedwiośnie to sezon szczególnie trudny dla organizmu. Zmieniająca się pogoda, przeplatające się ze sobą dni ciepłe i chłodne, sprzyjają zapaleniom zatok, które nieleczone mogą stać się bardzo uciążliwą dolegliwością. Warto być czujnym i nie bagatelizować niepokojących objawów.
 • Nurkowanie w Marsa Alam
  Bajeczne rafy koralowe, mieniące się barwami ławice egzotycznych ryb, tajemnicze zatopione wraki… Ciebie też kusi podwodny świat? Uwaga – jeśli masz krzywą przegrodę nosową albo kłopoty z zatokami, dwa razu się zastanów, zanim zdecydujesz się zejść nawet kilka metrów pod wodę. Lepiej najpierw sprawdź, czy twoje dolegliwości nie dyskwalifikują cię jako nurka.
 • Mężczyzna ma katar
  Już nie pamiętasz od kiedy męczy cię katar, a do tego ciągle boli cię głowa i masz stan podgorączkowy? To nie musi być uparte przeziębienie. Przyczyną problemów może być zapalenie zatok przynosowych. Co roku zmaga się z nim nawet kilka milionów Polaków.
 • Chora kobieta w łóżku
  Obecnie bardzo dużo mówi się o problemach z zatokami. Doświadcza ich coraz większa liczba osób. W telewizji czy innych środkach przekazu możemy często natknąć się na reklamy środków mających pomóc przy chorobach zatok. Jeśli podejrzewamy, że nasze zdrowie również szwankuje przez zatoki, to warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.
 • Mężczyzna ma katar
  Bóle głowy spowodowane chorymi zatokami to nie wyrok. Dzięki nowoczesnym zabiegom możesz się z nimi uporać.
 • Ból zatok
  Ból głowy, zatkany nos, gorączka – to typowe objawy przeziębienia, ale również infekcji zatok. Jeśli tym symptomom towarzyszy ból oczu, ściekanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła oraz uporczywy katar, możemy być prawie pewni, że to zapalenie zatok. Jakie są przyczyny infekcji zatok? Co zrobić, by ich uniknąć?
 • Adolf Hitler
  Adolf Hitler narkomanem? Regularnie zażywał kokainę, którą zwalczał ból zatok i gardła oraz uporczywe wzdęcia. Nie stronił też od metamfetaminy. Jak wynika z 47-stronicowego historycznego raportu amerykańskiego wywiadu przywódca III Rzeszy zażywał ponad 70 substancji - leków i narkotyków.