• Rosyjski czołg T-90
  Anna Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych komentuje fakt, że Moskwa zdecydowała się wycofać z prac wspólnej grupy konsultacyjnej do spraw Traktatu o Konwencjonalnych Siłach Zbrojnych w Europie. "Rosja straszy, choć nie ma czym" - mówi. 
 • Rosyjska armia
  Od dziś Rosja nie będzie uczestniczyła w traktacie o zbrojeniach konwencjonalnych w Europie. Decyzję Moskwy przekazało już wczoraj Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
 • Premier Ewa Kopacz
  Rząd planuje zwiększyć wydatki na polską armię. PiS zapewnia, że ten plan Ewy Kopacz na pewno poprze. Jak mówią politycy opozycyjnego klubu to "ważny priorytet".
 • Łódź podwodna
  W Azji Południowo-Wschodniej trwa bezprecedensowy wyścig. Państwa regionu planują wzmocnienie armii i ich uzbrojenia tak, aby mogły skutecznie odstraszać Chiny. Zwłaszcza na obszarze Morza Południowochińskiego.
 • Mariupol na wschodzie Ukrainy ostrzelany
  Rosja nie przestaje zbrojnie wspierać separatystów na wschodniej Ukrainie. Tak mówił po zakończeniu nadzwyczajnego spotkania Komisji NATO-Ukraina sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Potępił on eskalację walk na Wschodzie i wezwał do przestrzegania zawieszenia broni. Dzisiejsze narada w Brukseli odbyła się na prośbę Kijowa.
 • Uzbrojony mężczyzna w Doniecku na wschodzie Ukrainy
  W przyjętym przez parlament ukraiński budżecie przewidziany jest wzrost wydatków na utrzymanie, rozwój i modernizację sił zbrojnych. Mówił o tym na briefingu w Kijowie pułkownik Władysław Sielezniow, rzecznik resortu obrony Ukrainy. 
 • Arabia Saudyjska
  Największe potęgi militarne świata inwestują w zbrojenia nie dziesiątki, a setki miliardów dolarów. Oto pierwsza szóstka państw, które według raportu SIPRI posiadają największy potencjał rozwoju armii i przeznaczają na nią niebotyczne sumy... Zobacz galerię!
 • Okręt podwodny
  Ta sytuacja ma w sobie coś z farsy: rosyjskiej miniłodzi podwodnej szuka szwedzka miniflota - tak "The Guardian" komentował to, czym przez tydzień żyła Szwecja, a co spędza sen z powiek jej władzom. Oto okazuje się, że pozostający poza NATO kraj, od lat oszczędzający na zbrojeniach, nie jest wcale tak bezpieczny, jak to sobie do tej pory wyobrażał. A ukrywającej się w pobliżu Sztokholmu łodzi nie znalazł.
 • Szwedzki okręt wojenny szuka rosyjskiego intruza
  Rosska prasa uważa, że szwedzka pogoń za rosyjskim okrętem podwodnym to prowokacja rządu w Sztokholmie. Dzięki niej, władze będą mogły przekonać obywateli, że potrzebne są zwiększone wydatki na zbrojenia.
 • Francuzi podkopują ofertę Amerykanów. Kto zbuduje w Polsce tarczę?
  MBDA i Thales zmontowały konsorcjum polskich firm. Jeśli rząd wybierze ich ofertę, nasi dostaną miliardowe zamówienia. Kto zbuduje tarczę? Francuzi uderzają w ofertę Amerykanów.