• Warzywa
  Każdy z nas ma do odegrania istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności. Świadomy konsument powinien przestrzegać zaleceń dotyczących przygotowywania i przechowywania produktów spożywczych – podkreśla w Światowym Dniu Bezpieczeństwa Żywności Główny Inspektorat Sanitarny.
 • Aplikacja "Zdrowice" o zdrowym żywieniu przygotowana przez Instytut Żywności i Żywienia
  Bawiąc, uczy, a ucząc, bawi. Do tego przygotowali ją specjaliści z Instytutu Żywności i Żywienia. Chodzi o nową aplikację dla dzieci poświęconą poznawaniu zdrowej diety. Nosi nazwę "Zdrowice" i w zasadzie to gra na tablety i komórki.
 • Kobieta odmawia cukru
  Czy wystarczy stosować się do reguły "co za dużo, to niezdrowo", by na długo zachować młodość?
 • Kobieta je owsiankę
  Hiszpańscy lekarze alarmują, że rośnie liczba osób cierpiących na ortoreksję, czyli obsesję na punkcie zdrowego jedzenia. Ostrzegają, że przypadki tej choroby zwykle są wykrywane dopiero wtedy, kiedy towarzyszą jej anemia, problemy psychiczne albo depresja.
 • Michelle Obama
  Zdrowe odżywianie? Koniecznie w postaci owoców i warzyw. Skąd je wziąć? Najlepiej – z własnego ogródka! Tak przekonuje Michelle Obama, która założyła słynny warzywnik w Białym Domu. Teraz pierwsza dama opublikowała książkę, w której podaje smakowite przepisy i zachęca do wdrażania zdrowej diety, szczególnie w przypadku dzieci
 • Dziecko z hamburgerem
  Tuczymy nasze dzieci! Liczba młodych Polaków walczących z nadwagą i otyłością rośnie lawinowo. Winna jest nieodpowiednia dieta i błędy żywieniowe. Nikt w UE  nie ma równie łatwego dostępu do niezdrowej żywności, co polskie maluchy. Co ciekawe, do złej sytuacji w szczególnym stopniu przyczynia się szkoła…
 • Szefowie kuchni
  Jak trudno jest zachować wstrzemięźliwość w jedzeniu i zgrabną sylwetkę, mając do czynienia ze smakowitymi dziełami sztuki kulinarnej? Najlepiej wiedzą o tym szefowie kuchni. Ci mądrzy wiedza jednak, jak pozostać szczupłymi. Teraz dzielą się z nami tajnikami swoich diet. Smakosze i łakomczuchy – to trzeba wiedzieć!