• Prezydent Andrzej Duda
  Ton artykułu, który ukazał się w czwartek w niemieckim "FAZ", jest obraźliwy i ma zepsuć atmosferę przed wizytą w Polsce prezydenta Niemiec. Takie publikacje uderzają w rozwój polsko-niemieckich stosunków - uważa europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.
 • Zdzisław Krasnodębski
  To jest jakby naturalny proces, że różne ośrodki władzy ze sobą konkurują, że wytwarzają się środowiska - podkreślił europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski pytany w radiu RMF FM, czy jego zdaniem nadchodzi "szorstka przyjaźń" między prezydentem Andrzejem Dudą a prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.
 • Viktor Orban
  Premier Węgier Viktor Orban odrzucał w środę w Parlamencie Europejskim w Brukseli oskarżenia ze strony większości europosłów i Komisji Europejskiej pod adresem swojego rządu, przekonując, że zarzuty dotyczące Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego są absurdalne.
 • Donald Tusk
  Wybór Antonio Tajaniego na przewodniczącego PE sprawia, że trzy najważniejsze stanowiska w UE zajmują politycy z EPL. Chadecy przekonują jednak, że pokazali swoją siłę i wybór Donalda Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej jest teraz jeszcze bardziej pewny. Innego zdania jest jednak eurodeputowany PiS, Zdzisław Krasnodębski.
 • David Cameron
  Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski z nadzieją patrzy na postulaty brytyjskiego premiera na temat funkcjonowania Unii Europejskiej. David Cameron przedstawił główne warunki ustępstw jakich domaga się od Brukseli. Zdaniem europosła, to szansa dla Polski i całej Unii, by przemyśleć konstrukcję Wspólnoty.
 • Jacek Saryusz-Wolski, Dominika Ćosić, Zdzisław Krasnodębski, Janusz Zemke
  Istnieje prawdopodobieństwo, że Rosja zaatakuje kraje bałtyckie, gdzie już dziś widać oznaki wojny hybrydowej. Czy NATO stanie w ich obronie, czy też w imię uniknięcia wojny nuklearnej poświęci republiki? Dominika Ćosić rozmawiała o tym z Jackiem Saryusz-Wolskim, Zdzisławem Krasnodębskim i Januszem Zemke.
 • Janusz Saryusz-Wolski, Dominika Ćosić, Zdzisław Krasnodębski, Janusz Zemke
  Otwarta wojna na Ukrainie możliwa jest jeszcze w kwietniu - przyznaje w rozmowie z dziennik.pl Jacek Saryusz-Wolski. I podkreśla, że siły rosyjskie na Ukrainie liczą już tyle, co połowa polskiej armii. Janusz Zemke zaś wylicza najpilniejsze potrzeby ukraińskiego wojska i podkreśla, że wcale nie chodzi o samoloty i ciężki sprzęt.
 • Sejm
  Eurodeputowany PiS uważa, że to najwyższy czas na zmiany polityczne w kraju. Profesor Zdzisław Krasnodębski twierdzi, że Platforma już mocno się zużyła, trzeba ją więc zastąpić nową władzą.
 • Spotkanie przywódców w Mediolanie
  Profesor Zdzisław Krasnodębski uważa, że nieobecność Polski podczas międzynarodowych rozmów w sprawie Ukrainy, to klęska naszej dyplomacji. Dlatego też eurodeputowany PiS wzywa rząd, by wrócono do polityki zagranicznej prowadzonej przez Lecha Kaczyńskiego.
 • O pięć miejsc w Parlamencie Europejskim walczyć będą w 2014 roku kandydaci, którzy znaleźli się na listach wyborczych w okręgu warszawskim. Pięć lat temu niekwestionowane pierwsze miejsce zajęła Danuta Huebner z Platformy Obywatelskiej, na którą zagłosowało ponad 311 tysięcy wyborców. Zobacz warszawskie listy wyborcze poszczególnych partii.