• W Chorzowie zostanie uruchomiona klasa dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera
  W Chorzowie od nowego roku szkolnego zostanie uruchomiona klasa dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera - zaburzeniem przypominającym autyzm. Będzie do niej chodziło czworo dzieci. Miasto postanowiło uruchomić taką klasę na wniosek rodziców.
 • Osoby z autyzmem na pierwszy rzut oka nie wyróżniają się z otoczenia
  Multimedialną instalację, która ma pomóc poznać i zrozumieć świat osób z autyzmem, przygotowała w Centrum Nauki Kopernik Fundacja Synapsis. Będzie ją można zwiedzać od 26 czerwca do 1 lipca.
 • Jaki jest poziom kompetencji wychowawczych rodziców?
  Zaburzenia takie jak ADHD, dysleksja, zespół Aspergera będą tematem kolejnego spotkania z cyklu "Przy kawie o dzieciach", które odbędzie się we wtorek w Warszawie. Spotkania są częścią kampanii "Mądrzy Rodzice", organizowanej przez Fundację Kidprotect.pl i Rzecznika Praw Dziecka.
 • Osoba autystyczna też może być cennym pracownikiem
  Osoby z autyzmem i zespołem Aspergera mają specyficzne umiejętności i mogą być cennymi pracownikami - przekonują przedstawiciele fundacji Synapsis. Fundacja realizuje program aktywizacji zawodowej tej grupy osób. Szkolenia ruszą w październiku.
 • Na zaburzenia autystyczne cierpi coraz więcje dzieci
  Autyzm dziecięcy i zespół Aspergera dotyka 1 na 38 dzieci. To zdecydowanie częściej niż dotychczas sądzono. Do tego ponad dwie trzecie przypadków zaburzeń autystycznych nie jest rozpoznanych ani leczonych – wynika z amerykańsko-koreańsko-kanadyjskich badań.