• Ukraina - Polska
  Rząd szykuje ułatwienia dla imigrantów ze Wschodu. Bo rośnie zagrożenie, że ci najbardziej wartościowi wyjadą dalej na Zachód. 
 • Ciężarówka
  Już za kilka dni polskie ciężarówki będą mogły wjechać do Rosji. W Moskwie podpisano polsko-rosyjskie porozumienie dotyczące przewozów towarowych. Ma ono charakter czasowy i będzie obowiązywało do 15 kwietnia.
 • Rozpychająca się na rynku przewozów osobowych, amerykańska firma Uber walczy o europejski rynek. Ma szansę od 2016 roku zalegalizować swoją działalność w Brukseli. Nic jeszcze nie jest pewne, ale jeśli amerykańska firma - oferująca tanie usługi taksówkowe - rzeczywiście otrzyma zielone światło, będzie to dla niej przełomowy moment w Europie.
 • Rosyjska gospodarka
  Filie i oddziały firm spoza Federacji Rosyjskiej mają już tylko dwa tygodnie, by zdobyć nowe zezwolenia na działalność. A wymogi co do potrzebnych dokumentów zmieniają się niemal codziennie. Część spółek może nie zdążyć.
 • Niemiecka policja
  Niemiecka policja ściga kierowców polskich busów i karze ich wysokimi mandatami za brak dokumentów uprawniających do przewozu osób za Odrę. Problem w tym, że Niemcy żądają zezwoleń, których sami nie potrzebują w Polsce.
 • Jacek Rostowski, minister finansów
  Minister Finansów udzielił największemu polskiemu bukmacherowi zezwolenia na organizowanie zakładów wzajemnych - dowiedziała się PAP. Potwierdzając tę informację MF wyjaśniło we wtorek, że "spółka ma podjąć działalność w ciągu 12 miesięcy od dnia uzyskania zezwolenia".
 • Czy ten wyrok okaże się wielką porażką flagowego projektu przeforsowanego błyskawicznie przez rząd Donalda Tuska? Europejski Trybunał Sprawiedliwości stwierdził, że firmy hazardowe mogą ubiegać się o odszkodowania w związku z nowym prawem. Orzekł również, że zmiany w ustawie powinny być zgłoszone Komisji Europejskiej.
 • Grecja zachęca do nurkowania
  Grecja jest jednym z ulubionych krajów miłośników nurkowania. Jednak by oddać się tej przyjemności, trzeba się najpierw postarać o odpowiednie zezwolenie z urzędu portowego.