• Osteoporoza
  Najmniej kilka milionów złamań kości rocznie w Europie ma związek z osteoporozą, występującą głównie u kobiet po menopauzie – alarmowali eksperci z okazji Światowego Dnia Osteoporozy. W Polsce choroba ta występuje u ok. 3 mln osób, 8 mln jest zagrożonych.
 • Osteoporoza
  Osteoporoza występuje prawdopodobnie u 2,5-2,7 mln Polaków, spośród nich leczonych jest zaledwie 200 tys., czyli mniej niż 10 proc. chorych. Grozi nam z tego powodu epidemia złamań kości, bo nasze społeczeństwo się starzeje – alarmują specjaliści Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.
 • Uśmiechnięty senior
  W najbliższą środę startuje Ogólnopolska akcja bezpłatnych badań densytometrycznych, które pozwalają ocenić gęstość tkanki kostnej i ryzyko osteoporozy – poinformowała Fundacja NEUCA dla Zdrowia, organizator akcji pod tytułem "Mocne kości do starości".
 • Osteoporoza
  Polacy wiedzą, co to jest osteoporoza, ale się nie leczą ani jej nie zapobiegają. Na ok. 2,7 mln osób, które prawdopodobnie chorują w naszym kraju na tę chorobę, leczy się jedynie 200 tys. – powiedziała dr Maria Rell-Bakalarska.
 • Rowerzysta
  Jazda na rolkach, deskorolce czy rowerze to idealny sposób na spędzenie czasu wolnego oraz zrzucenie zbędnych kilogramów. Ortopedzi przestrzegają jednak przed „cichym złamaniem”, na które szczególnie narażeni są fani tych sportów. Specjaliści zwracają uwagę, aby pamiętać o zasadach bezpiecznej jazdy i wcześnie reagować na urazy – nawet te najdrobniejsze.
 • Osteoporoza atakuje coraz więcej osób
  To cicha epidemia XXI wieku. Tak mówią o osteoporozie lekarze. Z roku na roku przybywa pacjentów, u których stwierdza się problemy z kośćmi. Choroba zwiększająca podatność na złamania dotyka głównie kobiety po menopauzie, ale też nie oszczędza mężczyzn.
 • Osteoporoza atakuje po cichu
  Nazywana jest cichym złodziejem kości. Osteoporoza - choroba, która prowadzi do ubytku masy kostnej. Rozwija się latami, nie boli i nie daje żadnych objawów.
 • W Polsce na osteoporozę choruje 3 mln osób, zdecydowana większość to kobiety, na ogół po menopauzie
  Co 22 sekundy na całym świecie dochodzi do złamania kręgów kręgosłupa związanych z zaawansowaną osteoporozą. Przynajmniej jedno takie złamanie przytrafia się co trzeciej kobiecie powyżej 50. roku życia. 20 października obchodzony Światowy Dzień Osteoporozy.