• Noga w gipsie
  Można spaść ze schodów i nabawić się jedynie stłuczenia albo potknąć się o krawężnik i złamać nogę. Niekiedy trudno jest ocenić, czy uraz jest błahy i nie wymaga interwencji lekarza, czy może potrzebna jest szybka pomoc. Warto znać objawy najczęstszych kontuzji i wiedzieć, jak z nimi postępować.
 • Kobieta na nartach
  Nawet najbardziej zaawansowani narciarze muszą odpowiednio dobrze przygotować się do wyjazdu w góry.
 • Starsza kobieta na rehabilitacji
  Upadek starszej osoby to nie tylko ryzyko złamania kończyny czy żeber, ale realne ryzyko przedwczesnej śmierci. Z powodu powikłań po upadkach umiera w Polsce więcej osób niż z powodu wypadków komunikacyjnych - przekonywali eksperci gerontologii i rehabilitacji na poniedziałkowej konferencji.
 • Andrzej Duda
  Jak pisze "Fakt", wystarczyło tylko kilkadziesiąt godzin, aby "możliwe weto" dotyczące ustaw sądowych, zamieniło się ze strony Pałacu Prezydenckiego w "nic się nie stało". Ogromne wrażenie miała zrobić tam plotka o szykowanym scenariuszu odsunięcia Andrzeja Dudy od pełnienia obowiązków prezydenta.
 • Gra w piłkę nożną
  Latem do ortopedy z ostrymi urazami (skręceniami i zerwaniami) najczęściej zgłaszają się osoby grające w piłkę nożną – ostrzega ortopeda i traumatolog z Warszawy dr Konrad Malinowski. Niektórych kontuzji można się nabawić również podczas jazdy na rowerze i biegania.
 • Andrzej Duda
  Prezydent, wetując ustawy o SN i KRS, złamał publicznie złożoną obietnicę - uważa wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Jak dodał, "były konsultacje z Kancelarią Prezydenta" zapisów, które znalazły się w projektach ustaw.
 • Osteoporoza
  W październiku prawdopodobnie ogłoszony zostanie program profilaktyki osteoporozy, który ma ograniczyć coraz częstsze złamania kości związane z tą chorobą – zapowiedział Krzysztof Górski z Ministerstwa Zdrowia.
 • TYTANOWY IMPLANT STAWU BIODROWEGO DLA 78-LATKI
  Tytanową endoprotezę, wykonaną z wykorzystaniem technologii 3D wszczepili 78-letniej pacjentce lekarze w Szpitalu Miejskim w Zabrzu. Poprzednia endoproteza odmówiła posłuszeństwa, pojawiły się też duże ubytki kostne, które uniemożliwiły standardowe leczenie.
 • Wypadek
  "Na prośbę pani premier chłopaki wyłączają dźwięk na tej trasie" - powiedział "Rzeczpospolitej" funkcjonariusz BOR, z którym gazeta rozmawiała o przebiegu piątkowego wypadku kolumny wiozącej Beatę Szydło. Okazuje się, że wątpliwości jest więcej, a jedna z nich dotyczy doświadczenia kierowcy, który prowadził pancerną limuzynę z szefową rządu.
 • Narciarz
  Na stokach narciarskich w Niemczech i Austrii jest mniej wypadków wśród narciarzy, ale częściej są one znacznie bardziej urazowe – ostrzega „Spiegel” powołując się Niemiecki Związek Narciarski (DSV). Głównymi powodami są brawura i sztuczny śnieg.