• Jarosław Ziętara
  „On ma być skutecznie zlikwidowany” – mówił o poznańskim dziennikarzu Aleksander G. Te słowa są podstawą zarzutów prokuratury.
 • Firma
  Nie mają zagwarantowanej płacy minimalnej, prawa do urlopu i limitów czasu pracy. A mimo to jest ich coraz więcej. Dotychczas w materiałach analizujących popularność umów cywilnoprawnych brakowało tylko jednego: konkretnych liczb obrazujących cały rynek. Opierano się jedynie na szacunkach i prognozach. DGP wyliczył, ile osób pracuje w gospodarce na śmieciówkach - 1,6 mln.
 • Generał Marek Papała
  Generał policji Marek Papała nie został zabity na zlecenie. Był przypadkową ofiarą gangu złodziei, którzy chcieli ukraść jego samochód. Takie wnioski podaje łódzka prokuratura, która właśnie kończy śledztwo w sprawie zabójstwa byłego szefa polskiej policji.
 • Jarosław Gowin
  Solidarność Pracowników Sądownictwa wzięła pod lupę umowy zawierane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Na podstawie udostępnionego rejestru poprosiła o dostęp do kilku kontraktów.
 • Większość studentów i absolwentów jest zatrudnionych na umowach terminowych, umowach zlecenie i umowach o dzieło
  Dziewięciu na dziesięciu z grupy przepytanych studentów i absolwentów przyznało, że w swej pierwszej pracy było zatrudnionych na podstawie umowy terminowej - pisze "Polska The Times", powołując się na badanie przeprowadzone przez portal Pracuj.pl.
 • Spółdzielnie socjalne służą wyłudzaniu funduszy europejskich?
  Miały pomagać bezrobotnym. Ale funkcjonują po to, by wyłudzać pomoc finansową z Unii Europejskiej. Spółdzielnie socjalne, poza nazwą i wytyczeniem celu działalności, mają w swoim dorobku jedynie pozyskanie funduszy europejskich. I zero działalności.