• Paweł Pawlikowski
  Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię dramatu "Zimna wojna" podczas sobotniej uroczystości rozdania nagród 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Za najlepszy film uznano japoński dramat "Manbiki Kazoku" ("Złodziejaszki").  Nagrodę dla najlepszej aktorki jury festiwalu przyznało pochodzącej z Kazachstanu Samal Jesliamowej za rolę w dramacie "Ayka". Trofeum dla najlepszego odtwórcy roli męskiej trafiło do Włocha Marcello Fonte za rolę w "Dogmanie" Matteo Garrone.
 • Ruben Oestlund ze Złotą Palmą
  Komediodramat "The Square" Szweda Rubena Oestlunda otrzymał w niedzielę Złotą Palmę 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Sofia Coppola została nagrodzona za najlepszą reżyserię, a Diane Kruger i Joaquin Phoenix za najlepsze kreacje aktorskie.
 • Ken Loach zdobywcą Złotej Palmy w Cannes
  Złotą Palmę 69. festiwalu w Cannes otrzymał w niedzielę film "Ja, Daniel Blake" brytyjskiego reżysera Kena Loacha.
 • Xavier Dolan po raz kolejny potwierdził swój talent
  Warto było czekać na Xaviera Dolana! Na jego najnowszy film - "It's Only the End of the World" - podobnie jak na nowy obraz Nicolasa Windinga Refna, "The Neon Demon", ściągnęły tłumy rekordowe nawet jak na Cannes. Dwie godziny w kolejce to absolutne minimum, by każdy z filmów obejrzeć. Tyle tylko, że jedynie ten pierwszy wart był takiego zachodu.
 • Xavier Dolan na premierze "It's Only the End of the World" w Cannes
  Czy 34 lata to dużo? – pyta głównego bohatera "It's Only the End of the World" matka. I jest to jedno z najlepiej postawionych na tegorocznym festiwalu pytań.
 • 69. Festiwal Filmowy w Cannes
  Nie zdobywają tu najcenniejszych nagród. Ich filmy, które są tu prezentowane a czasem i wyróżniane, rzadko kiedy robią potem za oceanem zawrotną karierę i generują ogromne zyski. Dlaczego więc Amerykanie kochają Cannes? Wie coś o tym Woody Allen, którego nowy film "Cafe Society" otwiera 69. Festiwal Filmowy w Cannes.
 • "Carol" (reż. Todd Haynes)
  Filmowe święto w Cannes za nami. Złota Palma trafiła do rąk Jacquesa Audiarda, twórcy obrazu "Dheepan", a Grand Prix do Laszlo Nemesa za "Syna Szawła". Teraz musimy już tylko uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż festiwalowe przeboje wejdą na ekrany polskich kin. 10 najlepszych z nich wybrała dla dziennik.pl Mariola Wiktor. Prosto z Cannes.
 • Jacques Audiard ze Złotą Palmą festiwalu w Cannes za film "Dheepan"
  Złotą Palmę międzynarodowego festiwalu filmowego w Cannes otrzymał francuski reżyser Jacques Audiard. Uhonorowano go za film "Dheepan" o trudnym losie imigrantów.
 • Gwiazdy filmu "Macbeth" – Marion Cotillard i Michael Fassbender w Cannes
  Kto otrzyma Złota Palmę? Choć laureatów poznamy 24 maja wieczorem - już dziś na Croisette mnożą się rankingi, zawiązują się zakłady bukmacherskie, nie ustają dyskusje wśród dziennikarzy, a co niektórzy prześcigają się w dostarczaniu coraz to nowych plotek i "przecieków". I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden mały szczegół.
 • Salma Hayek piękna na czerwonym dywanie
  Zapraszanie Salmy Hayek na premiery filmów, w których nie zagrała, nie jest chyba najlepszym pomysłem. Piękna Latynoska robi bowiem wrażenie tak piorunujące, że w jej blasku bledną wszystkie inne gwiazdy gali…