• Fragment plakatu filmu "Death of a Nation"
  Zgodnie z tradycją, na dzień przed ogłoszeniem nominacji do Oscarów, podano listę nominacji do Złotych Malin - nagród dla najgorszych amerykańskich produkcji i twórców filmowych ubiegłego roku. Wśród nich znalazły się filmy "Gotti" i "Robin Hood: Początek".
 • "Pięćdziesiąt twarzy Greya" zdominowało Złote Maliny
  Znamy laureatów Złotych Malin. Najwięcej, aż 5 niechlubnych statuetek, otrzymali twórcy filmu "Pięćdziesiąt twarzy Greya".
 • Złota Malina 2005: "Kobieta Kot"
  Tuż przed oscarową galą poznamy laureatów Złotych Malin – nagród dla najgorszych produkcji i aktorów w przemyśle filmowym. To dobra okazja, by przypomnieć zwycięzców poprzednich edycji tych ciekawych wyróżnień przyznawanych przez Fundację Złotych Malin, a wymyślonych przez krytyka filmowego Johna J. B. Wilsona w 1980 roku. Oto obrazy, które w ostatniej dekadzie wygrywały w kategorii "najgorszy film":
 • Oto pełna lista nominacji do Złotych Malin 2016:
  Ogłoszono nominacje do najmniej pożądanych nagród w Hollywood – Złotych Malin. Największe szanse na niechlubne statuetki mają twórcy filmów "Pięćdziesiąt twarzy Greya", "Jupiter: Intronizacja" oraz "Piksele".
 • "Obce ciało" na gali, czyli nagi Tomasz Karolak
  Gwiazdy Hollywood z reguły nie odbierają Złotych Malin. Na gali polskich antynagród było inaczej – niektórzy nominowani pojawili się osobiście lub zaznaczyli swoją obecność wirtualnie, czym pokazali spory dystans do swojej twórczości. Ceremonię poprowadzili Piotr Kędzierski, Ewa Makomaska oraz – w specjalnej roli różowego węża – Tomasz Karolak, który nie zawahał się również pokazać sporo swego, wcale nie obcego ciała.
 • ŻENUJĄCY FILM NA WAŻNY TEMAT
  Polskie Złote Maliny zostały przyznane. Najwięcej, bo aż 6 antynagród zdobyli twórcy "Obcego ciała". Wyreżyserowany przez Krzysztofa Zanussiego obraz uznano za najgorszy polski film roku 2015. Oto pełna lista nagrodzonych przez Akademię Węży:
 • WIELKI WĄŻ – NAJGORSZY FILM ROKU:
  Już po raz czwarty Akademia Węży ogłosiła nominacje do swoich corocznych nagród, rodzimych odpowiedników Złotych Malin. Nominacje zdominowało "Obce ciało" Krzysztofa Zanussiego, które otrzymało aż 12 nominacji, czasem po kilka w tych samych kategoriach. Oto najgorsze rodzime produkcje ostatnich 12 miesięcy i ich twórcy!
 • 4. Sharon Stone – 10 nominacji, 3 wygrane
  Tymi nagrodami gwiazdy Hollywood się nie chwalą. Zwykle nawet ich nie odbierają. Oto rekordzistki Złotych Malin, czyli – statystycznie rzecz biorąc – najgorsze aktorki ostatnich trzech dekad w kinie.
 • WIELKI WĄŻ: "Ostra randka" (reż. i prod. Maciej Odoliński)
  "Ostra randka" to najgorszy polski film, a Anna Szarek i Robert Żołędziewski – najgorsi aktorzy ubiegłego roku. W Warszawie odbyła się gala trzeciej edycji nagród Węże dla najgorszych polskich filmów. Oto laureaci polskiej odpowiedzi na Złote Maliny!
 • Wielki Wąż – najgorszy film roku:
  Po raz trzeci w historii Akademia Węży ogłosiła nominacje do swoich corocznych nagród, rodzimych odpowiedników Złotych Malin. Najwięcej, aż 13, zdobył film "Tajemnica Westerplatte". Drugie miejsce pod względem szans na statuetkę zajęła produkcja "Last Minute". Spośród wyróżnionych twórców absolutnym liderem okazał się w tym roku Michał Żebrowski, który dzięki sześciu nominacjom pobił zeszłoroczny rekord Mariusza Pujszo (5 nominacji) i stał się najobficiej nominowanym artystą w jednym roku w historii nagród Węże. Laureatów poznamy 1 kwietnia, a oto pełna lista nominacji: