• Gwiazdy 65. Berlinale
  W Berlinie rozpoczął się 65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale. O główną nagrodę imprezy, czyli Złotego Niedźwiedzia, walczy w tym roku 19 filmów, w tym polski obraz Małgorzaty Szumowskiej, "Body/Ciało". Jakie gwiazdy pojawiły się na inauguracji?
 • Diao Yinan odbiera Złotego Niedźwiedzia w Berlinie za film "Black Coal, Thin Ice"
  Film z Chin tryumfuje na festiwalu filmowym w Berlinie. Główna nagroda imprezy - Złoty Niedźwiedź - przypadła obrazowi "Black Coal, Thin Ice" w reżyserii Diao Yinana.
 • Meryl Streep uhonorowana Złotym Niedźwiedzie na Berlinale
  "Czuję się jak we śnie" – powiedziała Meryl Streep odbierając na festiwalu filmowym w Berlinie nagrodę Honorowego Złotego Niedźwiedzia za całokształt osiągnięć artystycznych.
 • "Rozstanie" – przeżycie nieprzyjemne, ale niezwykle oczyszczające
  "Rozstanie" opowiada o klęsce bohaterów, a okazuje się zwycięstwem Asghara Farhadiego. Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem film skrywa w sobie więcej niż tylko obraz rozpadającego się małżeństwa.
 • Rozstanie
  "Rozstanie" to kolejne po "Co ty wiesz o Elly" dzieło irańskiego reżysera Asghara Farhadiego. Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem w Berlinie kameralny, skupiony na dwóch rodzinach dramat ze znakomitymi, również uhonorowanymi na Berlinale, kreacjami aktorskimi. Farhadi opowiada historię małżeństwa, które zamierza wyemigrować z Iranu. Gdy Nader zmienia decyzję ze względu na ciężko chorego ojca, jego żona, Simin, występuje o rozwód i wyprowadza się z domu. Nader zatrudnia do opieki nad ojcem młodą kobietę, która jednak zaniedbuje starszego mężczyznę. Odkrycie prawdy przez Nadera ma tragiczne konsekwencje. Wkrótce staje on przed sądem pod zarzutem morderstwa. "Rozstanie" w kinach od piątku 7 października.
 • Zdobywcy Złotego Niedźwiedzia – twórcy filmu "Nader i Simin. Separacja"
  Irański film "Jodaeiye Nader az Simin" ("Nader i Simin. Separacja") w reżyserii Asghara Farhadiego zdobył w sobotę Złotego Niedźwiedzia na 61. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale. Jury wyróżniło też polskiego operatora Wojciecha Staronia.
 • Armin Mueller-Stahl
  Armin Mueller-Stahl otrzymał wyjątkowy prezent na 80-te urodziny: honorowego Złotego Niedźwiedzia Berlinale.