• Ksiądz Rafał Jarosiewicz z fundacji SMS z Nieba
  Fala oburzenia w sieci. Powód? Katolicka fundacja SMS z Nieba pochwaliła się na Facebooku spaleniem książek, obrazów i figurek fantasy.Teraz ksiądz Rafał Jarosiewicz, który dowodził akcją, wydał oświadczenie w tej sprawie, w którym przeprasza za to, co zrobił. "Fakt spalenia książek i innych przedmiotów był niefortunny. Nie miał on jednak charakteru prześmiewczego wobec jakiejkolwiek grupy społecznej czy religii, nie był też wymierzony w książki jako takie czy kulturę" – napisał.
 • Złota Malina 2005: "Kobieta Kot"
  Tuż przed oscarową galą poznamy laureatów Złotych Malin – nagród dla najgorszych produkcji i aktorów w przemyśle filmowym. To dobra okazja, by przypomnieć zwycięzców poprzednich edycji tych ciekawych wyróżnień przyznawanych przez Fundację Złotych Malin, a wymyślonych przez krytyka filmowego Johna J. B. Wilsona w 1980 roku. Oto obrazy, które w ostatniej dekadzie wygrywały w kategorii "najgorszy film":
 • Ingrid Bergman i Humphrey Bogart w filmie "Casablanca"
  Ich miłość wycisnęła niejedną łzę z oczu kinomanów. Czasem nawet przekraczała granice planu filmowego. Oto dziesięć słynnych par, których perypetie uczuciowe budzą wielkie emocje wśród widzów. Po dziś dzień.
 • Bill Condon przygotowuje podwójną dawkę "Zmierzchu"
  Reżyser Bill Condon chce połączyć dwie ostatnie odsłony ekranizacji sagi "Zmierzch" pióra Stephanie Meyer. Nowa wersja byłaby lepszym odwzorowaniem tomu "Przed świtem".
 • Kristen Stewart chce pójść śladami Belli Swan
  Gwiazda sagi "Zmierzch", Kristen Stewart wyznała, że wkrótce poślubi Roberta Pattinsona, czyli jej filmowego ukochanego Edwarda Cullena.
 • Diane Kruger marnuje się w "Intruzie"
  Większości widzów pewnie wystarczy informacja, że "Intruz" to ekranizacja powieści Stephanie Meyer. Wielbiciele "Zmierzchu" popędzą do kin, przeciwnicy wampirycznej sagi nawet nie spojrzą na plakaty.
 • Kristen Stewart i Robert Pattinson znów razem na planie?
  Romans Kristen Stewart i Robert Pattinson znów kwitnie. Co więcej, aktorka chciałaby się spotkać ze swym partnerem ponownie na planie filmowym.
 • Gwiazdy "Zmierzchu"
  Świecące wampiry żywiące się krwią zwierząt, główna bohaterka, której twarz nie zdradza żadnych emocji i beznadziejny scenariusz - nic dziwnego, że ostatnia część sagi "Zmierzch" zdobyła najwięcej Złotych Malin, czyli nagród za najgorszy film i najgorsze role.
 • "Piękne istoty" po stronie Światła czy Ciemności?
  Wielki sukces "Zmierzchu" – zarówno literacki, jak i kinowy – zaowocował m.in. tym, że w brytyjskich i amerykańskich księgarniach pojawiły się działy "Paranormal romance". Wszystkie nastolatki, spragnione opowieści o miłości do wilkołaków, wampirów, duchów, zombi i całej menażerii grozy, wiedziały, czego tam szukać.
 • Robert Pattinson i Kristen Stewart wciąż są parą
  Robert Pattinson i Kristen Stewart są nadal razem. Chcą nawet kupić dom we Francji.