• Pieniądze
  Przedsiębiorcy przez prawie cztery lata uzgadniali ceny oraz wymieniali poufne informacje, np. o dacie wprowadzenia podwyżek czy wielkości sprzedaży - oświadczył prezes UOKiK Marek Niechciał. Urząd nałożył 135 mln zł kary na członków rozbitego kartelu.
 • Budowa drogi
  Nie było zmowy cenowej, orzekła prokuratura. I umorzyła postępowanie. Można podpisywać wielkie kontrakty.
 • 14 osób zatrzymali w Warszawie agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Są wśród nich m.in. były wiceprezes ZUS Dariusz Ś. oraz dyrektorzy pionu informatycznego Zakładu. Sprawa ma związek ze zmową cenową w związku z przetargiem na drukarki - ustalił dziennik.pl.
 • Flaga Unii Europejskiej
  Komisja Europejska podejrzewa producentów ciężarówek o średniej i dużej ładowności o udział w zmowie cenowej. Bruksela przesłała dziś do dużej liczby firm swoje zastrzeżenia.
 • CBA
  CBA podejrzewa zmowę cenową w MSZ. Chodzi o zamówienie na usługi podczas prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej w 2011 roku. Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało materiały w tej sprawie do prokuratury, UOKiK i Urzędu Zamówień Publicznych.
 • Flagi Unii Europejskiej przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli
  Ta zmowa trwała kilka lat. Producenci pianki do wypełniania mebli stworzyli kartel i zawyżali ceny produktów. Przez to kupujący mebli w Polsce i innych krajach Unii Europy musieli płacić dużo więcej. Na szczęście Bruksela rozbiła zmowę cenową.
 • pies karma buldog
  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozbił zmowę na rynku karm dla zwierząt. Za udział w nielegalnym porozumieniu producent karmy spółka Royal Canin Polska oraz pięciu dystrybutorów zapłacą łącznie ponad trzy miliony złotych.
 • Kopalnia
  UOKiK rozbił kartel, przez który kopalnie dwukrotnie przepłacały za produkty chemiczne. Za zmowę cenową, ustawianie przetargów i podział rynku, firmy Minova Ekochem, A. Weber i Schaum-Chemie Mikołów zapłacą łącznie ponad 18 milionów złotych.
 • Pilot od TV i ekran telewizora
  Kibice mogliby oglądać taniej mecze reprezentacji w systemie pay-per-niew, gdyby nie niedozwolone porozumienie właścicieli praw do transmisji z nadawcami telewizyjnymi. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na uczestników zmowy karę 3 milionów 600 tysięcy. W sumie uczestniczyło w niej 12 przedsiębiorców.
 • Orange, Plus i T-Mobile mogli się zmówić przeciwko sieci Play
  Operatorzy komórkowi Orange, Plus i T-Mobile mogli się zmówić przeciwko sieci Play. Takie podejrzenia ma Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który wszczął postępowanie w tej sprawie.