• Sezon na ptasią grypę
  W ostatnich tygodniach w Chinach zmutowanym wirusem zaraziły się 4 osoby. Na razie nie ma dowodów na to, by wirus przenosił się także pomiędzy ludźmi, choć epidemiolodzy nie bagatelizują sytuacji.
 • Na ptasią grypę zmarło ostatnio 31 osób w Chinach
  Ptasia grypa w Chinach na razie pod kontrolą. Co prawda z powodu zarażenia zmutowanym wirusem zmarło już 31 osób, ale gdyby nie działania prewencyjne - liczba ta mogłaby być większa - uważają eksperci.
 • Ptasia grypa w Chinach
  Ogromne straty zaczynają liczyć w Chinach hodowcy i sprzedawcy drobiu. Strach przed zmutowanym wirusem ptasiej grypy spowodował, że Chińczycy kupują mniej kurczaków.
 • Pierwsza ofiara ptasiej grypy w Pekinie
  Pierwszy przypadek zarażenia zmutowanym wirusem ptasiej grypy w Pekinie. Dotychczas wirusa H7N9 wykrywano u osób mieszkających we wschodnich prowincjach Chin.
 • Objawy ptasiej grypy to wysoka gorączka, kaszel i duszności
  Ptasią grypę w Chinach trzeba pilnie śledzić, ale na razie nie wiadomo jakie jest faktyczne zagrożenie dla człowieka, uważają naukowcy. W Państwie Środka na ptasią grypę zmarło w ostatnich tygodniach sześć osób. Wszyscy prawdopodobnie zarazili się od drobiu.
 • Wirusa ptasiej grypy wykryto w próbce pochodzącej od gołębi
  W Chinach zmarła 6 osoba zarażona zmutowanym wirusem ptasiej grypy. Szczepem H7N9 , zaraziło się już 14 osób. Prawdopodobnym źródłem wirusa w Szanghaju był jeden z targów rolniczych. Władze sanitarne zarządziły utylizację sprzedawanego tam mięsa.
 • Kolejne ofiary zmutowanego wirusa grypy
  W Chinach rośnie liczba ofiar zmutowanego wirusa ptasiej grypy. Dziś służby sanitarne poinformowały, że kwarantannę przechodzi osoba z objawami grypy, która wcześniej miała kontakt z człowiekiem zarażonym nową odmianą wirusa. Do tej pory wirus nie przenosił się pomiędzy ludźmi.