• Iskra Pamięci
  W ostatnią sobotę, na warszawskim placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz równolegle na Rynku Wielkim w Zamościu, odbyły się uroczystości upamiętniające pamięć o ofiarach zbrodni katyńskiej 1940 roku.
 • Plac Piłsudskiego
  W sobotę, 14 września, na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz na Rynku Wielkim w Zamościu odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary radzieckich represji. Podczas wydarzenia pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, zapłonie ponad 20 tys. zniczy w kształcie polskiego orła wojskowego według wzoru z 1919 roku. Organizatorem uroczystości jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wraz z Fundacją PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
 • maskotki i znicze
   Kwiaty, znicze i zabawki leżą pod oknem domu przy ul. Kasprowicza w Olecku (Warmińsko-mazurskie), gdzie została zamordowana 9-miesięczna Blanka. Policja nadal przesłuchuje sąsiadów Anny W. - matki oskarżonej o to zabójstwo. W piątek mają być znane wyniki kontroli w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, zarządzonej przez burmistrza.
 • Miejsce, gdzie zostanie pochowana urna z prochami prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w kaplicy świętego Marcina w Bazylice Mariackiej
  W związku z pogrzebem prezydenta Pawła Adamowicza w sobotę w Gdańsku można podróżować komunikacja miejską za darmo. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów i autobusów, które dowiozą mieszkańców i osoby z innych części kraju chętne wziąć udział w uroczystościach. Potrzebującym pomocy udzielać będą psycholodzy.
 • Wielki pożar odpadów w Wąchocku. Na miejscu 30 zastępów
  Zapaliły się odpady w pobliżu zakładu produkującego znicze w Wąchocku. Z ogniem walczy 30 zastępów straży pożarnej. Akcja może potrwać nawet kilkanaście godzin.
 • Produkcja zniczy nagrobnych
  Polskie firmy są liderami w Europie, jeśli chodzi o produkcję zniczy. W praktyce oznacza to, że produkujemy je już tak tanio, że nawet Chińczycy nie są w stanie nam zagrozić. Stłuczka szklana, parafina z Rosji i plastik ze zderzaków – to tylko kilka sposobów na obniżenie kosztów produkcji.
 • Świeczki dla zmarłych
  Znicze zapłonęły dziś przy grobie pierwszych polskich władców - Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Ich prochy spoczywają się w Złotej Kaplicy w Archikatedrze w Poznaniu. 
 • Bronisław Komorowski z mamą na Powązkach
  Bronisław Komorowski w dzień Wszystkich Świętych odwiedzał stołeczne cmentarze. Składał kwiaty i zapalał znicze na grobach bliskich, krewnych i przyjaciół. Był na Powązkach i Cmentarzu Północnym.
 • Pocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - warszawskie Powązki
  Gdy swe wieńce złożyli już politycy, gdy wybrzmiały honorowe salwy, hołd dla powstańców warszawskich złożyli warszawiacy. Na grobach poległych przez całą noc płonęły znicze, a kwiatów wciąż przybywało. Ludzie przychodzili na Powązki nawet bardzo późnym wieczorem. Oto zdjęcia nadesłane przez naszego czytelnika.
 • Brutalne morderstwo w centrum Łodzi
  W miejscu, gdzie zmarł ugodzony nożem 20-letni Mateusz pojawiają się znicze. Na chodniku wciąż widać ślady krwi. Sprawcy tego brutalnego morderstwa grozi dożywocie.