• Polacy na potęgę faszerują się lekami przeciwbólowymi, nie znając nawet ich działania. W 2012 r. kupili prawie dwa miliardy tabletek i saszetek takich preparatów, wydając na to 873 mln zł. Tymczasem w badaniach GfK Polonia na zlecenie marki Nurofen żadna z 600 ankietowanych osób nie wiedziała, które z popularnych leków mają działanie przeciwbólowe, które przeciwgorączkowe, a które przeciwzapalne.
 • Poród bez bólu? Bez szans
  Bartosz Arłukowicz obiecywał znieczulenie dla każdej rodzącej. Na razie nie ma na to szans.
 • To rewolucja, na którą czekają kobiety. Ministerstwo zdrowia chce wprowadzić nowe standardy opieki nad rodzącą. W pakiecie ma się znaleźć znieczulenie, dostępne bez opłat i na żądanie.
 • Projektowane rozporządzenie definiuje zalecane metody łagodzenia bólu porodowego
  Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia, które określa model stosowania znieczulenia podczas porodu, w tym - znieczulenia zewnątrzoponowego. Poznaj go.
 • Obecnie kobiety rodzą dłużej niż ich babcie 50 lat temu
  To niewiarygodne. Mimo ogromnego postępu medycyny poród trwa dłużej i jest okupiony większym cierpieniem niż pół wieku temu. Oto zaskakujące wyniki badań z udziałem ponad stu tysięcy kobiet.
 • Muzyka Adele pomaga pacjentom podczas zabiegu w znieczuleniu miejscowym
  Muzyka ułatwia relaks pacjentom w trakcie operacji wykonywanej przy znieczuleniu miejscowym. Zmniejsza stres i wspomaga rekonwalescencję - wynika z najnowszych badań. Jak muzyka? Najlepiej w wykonaniu Adele lub Franka Sinatry.
 • Muzyka powinna być standardowo wykorzystywana na salach operacyjnych?
  Oto najprostszy i najmilszy sposób na łagodzenie lęku i stresu, jaki towarzyszy pacjentom podczas zabiegów chirurgicznych w znieczuleniu miejscowym. Badania dowodzą, że słuchanie muzyki uspokaja również chirurgów pracujących przy stole operacyjnym.
 • Poród
  Śmiać się zamiast płakać i krzyczeć z bólu? To możliwe. Na porodówkach renesans przeżywa podawanie rodzącym kobietom podtlenku azotu, czyli gazu rozweselającego. Metoda ta stanowi bezpieczną dla matki i dziecka formę znieczulenia i jest bezpłatna.
 • Nowy lek na ból zęba prosto od Indian
  Świetna wiadomość dla tych, którzy boją się dentysty i dodatkowo cierpią z powodu bólu zębów. W bliskiej przyszłości na rynek ma trafić skuteczny lek, który zastąpi zastrzyki oraz uśmierzy ból bez skutków ubocznych.
 • Acmella oleracea ma znieczulające działanie
  Naukowcy mają dobre wieści dla wszystkich obolałych. Odkryli bezpieczny i o wiele silniejszy od popularnych tabletek lek przeciwbólowy. Produkowany z rośliny.