• Noworodek
    Prawie 17 proc. kobiet doświadczyło podczas porodu przemocy słownej i fizycznej, np. szantażowania, wyśmiewania, grożenia, obrażania, niestosownych komentarzy, przywiązywania nóg do łóżka porodowego - wynika z najnowszego raportu Fundacji "Rodzić po Ludzku".
  • Opieka lekarska
    Dla większości z nas anestezjolodzy są anonimowymi lekarzami, których wyłącznym zadaniem jest podanie pacjentowi znieczulenia przed zabiegiem. Nic bardziej mylnego. Anestezjolog to ktoś znacznie bardziej istotny. Wśród personelu medycznego często określany jest on jako zastępca anioła stróża, sprawującego pieczę nad życiem chorego.
  • Dobre znieczulenie
    Aż 66 proc. Polaków doświadczyło bólu podczas znieczulenia strzykawką u dentysty - wynika z raportu portalu Dentysta.eu. Zabieg, który ma sprawić, że całe leczenie będzie bezbolesne, w Polsce wciąż jest jednym z najbardziej bolesnych. W konsekwencji co siódmy Polak rezygnuje z dalszego leczenia z a jako powód podaje… strach przed znieczuleniem. To jednak ma szansę się zmienić, póki co w prywatnych gabinetach.