• Kobieta żuje gumę
  Profilaktyka chorób jamy ustnej jest jednym z priorytetów trwającego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI 2016. Według ekspertów potrzebne jest nowe podejście do profilaktyki, włączające bezcukrowe gumy do żucia do codziennej rutyny higieny jamy ustnej.
 • Mężczyzna żuje gumę
  "Jeśli dzieci w wieku 12 lat żułyby gumę trzy razy dziennie, można by zaoszczędzić równowartość ponad czterdziestu milionów złotych rocznie potrzebnych na leczenie zębów" - powiedział dr Michael Dodds, specjalista firmy Wrigley. Jak dodał, niemal trzy czwarte dzieci ma próchnicę, dlatego tak ważna jest edukacja w szkołach.
 • Guma do żucia powoduje ból głowy?
  Naukowcy mają prostą receptę dla osób, które miewają ból głowy bądź migrenę: należy zaprzestać żucia gumy. Skuteczność tego zalecenia potwierdzili w badaniach.
 • Guma do żucia pomoże w leczeniu wielu chorób
  Asnax wspomagający odchudzanie, Aviomarin stosowany w chorobie lokomocyjnej, ApiDentic dbający o higienę zębów i dziąseł, Nicorette suplementujący nikotynę podczas walki z nałogiem tytoniowym – na rynku pojawia się coraz więcej środków leczniczych i suplementów diety w formie gumy do żucia. Według niektórych naukowców ta metoda podawania leku ma przed sobą wielką przyszłość.
 • Czy guma miętowa wspomaga odchudzanie?
  Mówi się, że guma do żucia pomaga w odchudzaniu, bo pozwala uniknąć podjadania i oszukuje głód. Jak jest naprawdę, sprawdzili naukowcy, przeprowadzając ciekawy eksperyment. Przy okazji dowiedli, która guma - miętowa czy owocowa - bardziej służy szczupłej sylwetce.
 • Guma do żucia pomaga się skoncentrować
  Żucie gumy wpłynąć na poprawę koncentracji przy zadaniach dotyczących pamięci wzrokowej. Do takich wniosków doszli brytyjscy naukowcy.