Chocholi taniec z OFE
24 stycznia 2011
Rząd w sprawie OFE tonie w niekonsekwencji. Najpierw niemal wszyscy jego
członkowie, na czele z ministrem Michałem Bonim, od czci i wiary
odsądzili na wiosnę ubiegłego roku Jolantę Fedak, która proponowała
obniżkę składki do funduszy do 3 proc. Później, w sierpniu, premier
powiedział, że zmian w wysokości składki nie będzie, a 30 grudnia
zmienił zdanie. Cięcie składki będzie nawet większe – zmaleje nie do 3
proc., ale do 2,3 proc. - pisze Bartosz Marczuk.