• Michaił Gorbaczow w Berlinie
  Ostatni przywódca ZSRR Michaił Gorbaczow skrytykował politykę Zachodu w sprawie Ukrainy. Podczas spotkania w Berlinie Gorbaczow opowiedział się za zniesieniem sankcji wymierzonych w Rosję.
 • Władimir Putin
  Jak Władimir Putin widzi historię ZSRR? Otóż Sowieci w 1939 roku nie chcieli wojny, w pakcie Ribbentrop-Mołotow nie było niczego złego, a podział Polski to odpowiedź na zajęcie Rzeczpospolitą Zaolzia w 1938 roku.
 • Badanie wirusa Ebola
  Skąd Rosja ma trzy szczepionki na ebolę, i to w zaawansowanym stadium badań? Czy nieoczekiwany sukces ogłoszony przez rosyjskich oficjeli ma wiele wspólnego z toczącymi się przed trzema dekadami radzieckimi pracami nad wykorzystaniem wirusa gorączki krwotocznej jako broni biologicznej? Bo to, że takie badania były, nie podlega wątpliwości. 
 • Kreml w Moskwie
  Kto opowiada "fałszywe świadectwo" o roli Związku Radzieckiego podczas drugiej wojny światowej, albo propaguje nazizm, może trafić do łagru. W życie weszło nowe prawo dotyczące "fałszowania historii".
 • Władimir Putin
  Rosja poszukuje sojuszników w konfrontacji z Unią Europejską i USA. Tak komentowane są ostatnie wizyty szefa dyplomacji Siergieja Ławrowa w krajach Ameryki Łacińskiej. Rosyjski minister odwiedził już Nikaraguę i Kubę. Teraz jest w Chile, a w planach ma jeszcze Peru.
 • Michaił Gorbaczow i Władimir Putin
  Grupa rosyjskich deputowanych, chce postawić przed sądem Michaiła Gorbaczowa. Parlamentarzyści złożyli już wniosek do prokuratury o uznanie rozpadu Związku Radzieckiego za niezgodny z prawem i ukaranie "radzieckich separatystów".
 • Kreml
  Wspierać użytecznych idiotów, a groźnych oponentów niszczyć. To proste zasady, jakimi kierowały się tajne służby, dbając o wizerunek Związku Radzieckiego na Zachodzie. Uczył się ich także były oficer KGB Władimir Putin.
 • Okładka książki "Stalin. Terror absolutny"
  Czy można zrozumieć terror? I to w dodatku terror absolutny? Tego niełatwego zadania podjął się niemiecki historyk Joerg Baberowski. Jego książka pt. "Stalin. Terror absolutny" to podróż do paranoicznego świata sowieckiego dyktatora.
 • Uzbrojone oddziały w Sewastopolu
  Estonia 1940 - Krym 2014. Według fińskiego komentatora, obecne wydarzenia na Półwyspie Krymskim przypominają wydarzenia w Estonii sprzed 74 laty. Artykuł zamieszczono na stronie internetowej fińskich mediów publicznych.
 • Satelita - zdjęcie ilustrcyjne
  1 stycznia 2014 r. na Ziemię spadnie rosyjski satelita „Molnia 3- 45”. Jak poinformowała agencja Interfax - to dopiero początek serii upadków tego typu satelitów komunikacyjnych. Na orbicie naszej planety krąży ich aż 45. Do tej pory tego typu zdarzenia, nie doprowadzały do żadnych większych zniszczeń.