• Zakupy online
    Kupując produkt w serwisie internetowym, np. na Allegro, możemy zrobić to w dwojaki sposób: korzystając z opcji "kup teraz" lub z opcji "licytuj". Ten pierwszy sposób do złudzenia przypomina zakupy w typowym sklepie internetowym, tzn. wybieramy produkt, płacimy za niego wymaganą kwotę i mamy prawo do odstąpienia od umowy, tak jak każdy kupujący na odległość. Niestety, do końca grudnia prawo to nie obejmowało kupujących w drodze licytacji, dlatego po zakupie nie mogli oni już zwrócić towaru.
  • Kobiety na zakupach
    Coraz więcej sklepów przyzwyczaja nas do tego, że zakupioną rzecz możemy bez konsekwencji w określonym terminie zwrócić. Jednak nie każdy sklep musi taką możliwość dawać. Od czego to zależy?
  • Nie 10, a 14 dni będzie miał kupujący na odstąpienie od umowy kupna - sprzedaży, czyli w praktyce na rezygnację z zakupu i odesłanie towaru. Dla wszystkich, którzy świąteczne prezenty postanowili kupić przez internet, pytania i odpowiedzi na temat nowości w prawie dotyczących zakupów online. 
  • Mysz na klawiaturze - zdjęcie ilustracyjne
    Do 14 dni wydłuży się termin na zwrot towaru zakupionego przez internet - przewiduje projektu nowej ustawy o konsumentach, którą opublikowało wczoraj Rządowe Centrum Legislacyjne. To jednak nie koniec zmian.