• Zbigniew Ziobro
  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości - powiedział w poniedziałek szef MS Zbigniew Ziobro.
 • Mafia
  W wieku 87 lat zmarł we włoskim szpitalu najpotężniejszy boss bossów sycylijskiej mafii, cosa nostra Toto Riina - podały w piątek media. Skazano go na 26 wyroków dożywocia, w tym za zlecenie zamachów na sędziów śledczych Giovanniego Falcone i Paolo Borsellino.
 • Anna Przybylska
  „Gwiazdę”, czyli biografię Anny Przybylskiej wyreżyseruje Radosław Piwowarski. Film o życiu zmarłej na raka aktorki wejdzie do kin w 2018 roku.
 • Kajetan Poznański
  "Czy to nie zabawne, że ktoś patroszy nas, którzy patroszymy inne zwierzęta?" - to refleksja, jaką Kajetan Poznański zawarł w jednym konspektów tekstów proponowanych redakcji tygodnika "Polityka". Magazyn zdecydował się je ujawnić i przekazać policji. Dwa z nich dotyczyły kanibalizmu, jeden - jedzenia mięsa.
 • Jacek Kurski, Jarosław Kaczyński i Piotr Semka
  Nie wszyscy Kurscy są do kitu!- krzyczał na manifestacji KOD w obronie wolnych mediów Jarosław Kurski, wicenaczelny "Gazety Wyborczej". Jego brat, nowy prezes TVP, stał w tym czasie po przeciwnej stronie barykady. Jacek Kurski zapewnia, że jako silny polityk będzie umiał skutecznie bronić niezależności telewizji przed swoimi kolegami politykami. Ale nikt "bulterierowi Kaczyńskiego" dziś nie wierzy. Nie dziwne, bo zdążył sobie sporo nagrabić. Oto alfabet największych afer, sukcesów i wpadek na koncie Jacka Kurskiego.
 • Stanisław Piotrowicz
  Monika Olejnik przypomniała na antenie, że Stanisław Piotrowicz z PiS był przed 1989 rokiem prokuratorem, który oskarżał członków antykomunistycznej opozycji. A to wszystko w kontekście tego, jak Piotrowicz prowadził wczorajsze posiedzenie sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka
 • Curriculum Vitae
  Nasze CV (Curriculum Vitae czyli życiorys) decyduje o tym, czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Potraktujmy je więc jak narzędzie marketingowe, które ma nam pomóc zbudować profesjonalny wizerunek i przekonać rekrutera, że firma zyska zatrudniając właśnie nas. Co zrobić, aby nasze CV było rzeczywiście skuteczne? Wystarczy trzymać się kilku zasad…
 • Andrzej Duda
  Tygodnik "Newsweek" dotarł do dokumentów, z których wynika, że kandydat PiS na prezydenta był aktywnym działaczem Unii Wolności. Co ciekawe, Andrzej Duda w oficjalnej biografii na swojej stronie internetowej o tym nie wspomina.
 • Magdalena Ogórek i Leszek Miller
  "Polityka" sprawdziła, czym wcześniej faktycznie zajmowała się kandydatka Sojuszu na prezydenta. "Opowieści polityków SLD o bogatym doświadczeniu Magdaleny Ogórek w ważnych instytucjach państwowych można włożyć między bajki" - informuje.
 • Jak wykryją kłamstwo w CV? Mowa ciała kandydatów
  Podkręcanie CV najczęściej dotyczy doświadczenia, umiejętności oraz wykształcenia. Czy kłamanie pomaga zdobyć wymarzoną pracę? Nie do końca! Nawet drobne kłamstwa w CV są łatwe do zweryfikowania. Rekruterzy z reguły łatwo ustalą, kiedy kandydat kłamie. Jakich narzędzi używają, aby sprawdzić informacje zawarte w twoim CV?