Co wiesz o oponach?

Opony jak opony - czarne, okrągłe i z gumy. I letnie, i zimówki wyglądają niemal identycznie. Gdzie tkwi różnica? A może, zamiast bawić się w wymianę dwa razy w roku, wybrać ogumienie całoroczne? Sprawdź, co wiesz o oponach...
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Inne
  • ~stas
    (2012-02-12 09:34)
    Słabo coś. Jednak nie znam się na oponach.
  • ~solar
    (2012-07-27 10:29)
    Następna ustawa pogrążająca Platformę. Każdy bezstronny fachowiec przyzna, że w naszym klimacie (wyłączając południe kraju najlepiej sprawdzają się opony wielosezonowe. W tym roku np. w zachodniopomorskiem temperatury poniżej 5st.C spadły dopiero w lutym. W okresie do lutego zimówki spisywały się gorzej.
    Pytam - kto w rządzie lub w sejmie handluje oponami?
  • ~mire
    (2012-09-12 12:45)
    Potwierdzam pytanie -solar-
    Kto w rządzie lub w Sejmie "handluje" lub ma "coś" wspólnego z oponami zimowymi lub też usługami do wymiany tych opon?
  • ~nie da sie w ten sposob
    (2013-04-27 14:59)
    Sami swoi..."kierowcy". Przeciez guma w oponie letniej rozni sie od gumy w oponie zimowej! Pytajcie Niemcow w Bawarii i Austrijakow co ich przepisy na te polskie "widzimisie ustawy" regulujace ta kwestie oraz opinie niektorych z was?!
  • ~~~~~~~~~
    (2013-04-25 13:21)
    @solar: kto w sejmie ma wtyki, że opłaca się manipulować pogodą...
  • ~miroslaw
    (2013-04-27 12:12)
    Co do uzywania opon,to moje zdanie jest takie ze wlasciciel pojazdu powinien sam decydowac na jakich oponach bedzie mu jezdzilo sie najlepiej.
  • ~seth
    (2013-04-26 22:05)
    ja 10/10 ale te dwa pytanie kto wynalazł to zgadywałem :P
  • ~horizon@vp.pl
    (2013-05-01 22:31)
    Co za debil to wymyślił?

    Pytanie: Optymalne osiągi opona zimowa zachowuje w temperaturze do...
    Odpowiedź: -20 stopni Celsjusza.

    Poniżej: -20 st. C jakakolwiek opona nie ma żadnych osiągów!
  • ~djm
    (2013-05-02 16:12)
    Dlaczego nie powinno się przechowywać opon "na leżąco" (położone płako boczną powierzchnią do podłogi)? Wydawało by mi się, że wtedy są najmniej narażone na odkształcenia (siła ciężkości rozłożona na stosunkowo dużej powierzchni)
  • ~cycu
    (2013-05-02 21:24)
    Pierwsza liczba oznacza szerokość opony podaną w milimetrach. W oponach 175/70 R14 jest to 175 mm. Druga liczba to stosunek procentowy wysokości (profil) a trzecia czyli R14 to srednica osadzenia w calach!!! co za matol robił ten PSEUDO QUIZ