Hatakumba w dniu dzisiejszym. Sprawdź, czy mówisz po polsku lepiej niż politycy

Błędy językowe, chociaż niepożądane, zdarzają się każdemu. Politycy nie są tu wyjątkiem - co więcej, ich pomyłki, z racji rozpowszechniania w mediach, stają się powodem do żartów. Sprawdź, czy poradziłbyś sobie z językiem polskim lepiej niż ministrowie czy posłowie.
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Shutterstock
  • ~qqq
    (2017-09-22 21:05)
    Nie wiedziałam że "brać coś na tapet" jest poprawne, zawsze mówiło się "na tapetę". W punkcie 10 są 2 niepoprawne odpowiedzi.
  • ~Gaga1
    (2017-09-23 14:11)
    Nigdy nie slyszalam o "szybowaniu w dol"!!! Chyba cos nie tak! Poza tym stawiac zaimek "mi" na poczatku zdania tez nie jest poprawne. Tak mnie kiedys wszyscy swietni polonisci uczyli.
  • ~dzid ek
    (2017-09-22 22:10)
    Nie wiem dlaczego pan Bralczyk lubi mowę "krótkometrażowego " ? Przecież słyszę od lat: "majom , wezmom , pójdom" itd. A mama była politologiem , humanistką , bibliotekarką ? Cuś , nie tak !
  • ~Skończyłem tylko Podstawówkę.
    (2017-09-23 23:46)
    Ja też słyszę to -"om" w końcówkach. Tu mi przypomina się wierszyk Pana Jerzego Kerna , który tak to ujmował ,że ... ".Między Bugiem ,Odrom i Nysom - to najmądrzejsze ze wszystkich - my som "
  • ~malinovy
    (2017-10-04 09:19)
    Sami sobie zróbcie test drodzy Autorzy. Błąd na błędzie. Przykre, ale to Wy, między innymi, jesteście odpowiedzialni za kulturę języka.
  • ~Jabis
    (2017-09-24 06:46)
    Mamusia. Bliźniaków: - " z Leninem żyj, z Leninem śpij, z Leninem zbieraj kwiatki życzenia te od matki"; polonistka, cenzorka w IL. To!!! Gdzie to resortowe dziecko ... miało nauczyć się polszczyzny? Najlepiej z mowy bliźniaków zakpił Waldemar Łysiak ... przyjaciel PIS. O!
  • ~wyborca/giemby mieli pelne frazesuf nicem gimbusy jakie
    (2017-09-25 21:42)
    Zawracanie D. i gitary. Mamy pelno profsorruf co to gadajo jak najenci, a jal trza Ludzi bylo bronic od poniewierki wszelakiej to giemby mieli w kubel
  • ~Biedra
    (2017-09-24 12:47)
    udało mi się to rozwiązać.Chociarz było trudno.
  • ~BEN-HUR
    (2017-09-28 12:39)
    szkoda nawet komentować o polskich politykach -oni robią NIC tylko dla kasy i stanowisk żeby mieć wpływ na cokolwiek - reszt ę czyli całe polskie społeczeństwo mają głęboko w czterech literach -POLACY trzeba z całą mocą tępić to tałatajstwo pseudo plityczne
  • ~waldi
    (2017-10-13 10:07)
    Takie słowa jak zrobiom przyjdom majom bendom złapiom i wiele innych używane przez ludzi podobno wykształconych przez Polskie uczelnie świadczy o poziomie tych uczelni.Wstyd i żenada żeby tak Polacy, mówili ale to jest również wina rodziców.Wstyd mi za polityków i za media, mam 65 lat i mnie w szkole wychowano prawidłowo.Proponuję tym nieukom aby przeczytali chociaż kilka książek poprawnie napisanych.