Bardzo prosty (czyżby?) QUIZ wiedzy finansowej

Pieniądze wydają wszyscy, ale czy aby na pewno znają mechanizmy finansowe, z jakich korzystają na co dzień? Oto pytania, na jakie respondenci odpowiadali na Egzaminie z wiedzy finansowej. Wyniki wypadły blado - na trójkę z minusem. A Tobie, jak pójdzie?
Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Shutterstock
  • ~Tomek
    (2017-10-11 18:31)
    1.W pytaniu "4"odpowiedź to porównanie RRSO a nie całkowitego kosztu pożyczki. Jest tak, bo nie podano, że porównujemy pożyczki na taki sam okres ! 2. W pytaniu "27" wypadałoby wyjaśnić dlaczego prawidłowa odpowiedź to 1024,3 a nie 1030.
  • ~tomek 2
    (2017-10-11 19:37)
    W ostatnim pytaniu powinno być dopisane ze od zysku z lokaty należny się podatek belki. Nikt nie zaliczy 100%
  • ~Jakiś Ja
    (2017-10-11 19:09)
    Zgadzam się z RRSO, brak szczegółów dotyczących okresu.27 uwzględnia "belkę".
  • ~Wujek Szwejk
    (2017-10-11 22:01)
    Po co w ogóle takim bzdetbym testem się zajmowac i tracić na niego czas jak... nei żyje się na kderty i nie pożycza od złodziejskich banków kasy? :D
  • ~40
    (2017-10-11 18:27)
    źle sformułowane pytanie 23 - zawsze przyjąłem za zwykle i to jest prawda.
  • ~Lucy G.
    (2017-10-11 19:04)
    Nigdy nie brałam pożyczek i nie mam zamiaru. Uważam że życie na kredyt jest mniej interesujące.
  • ~lill
    (2017-10-17 12:17)
    dlaczego mój wynik to 16 /27 skoro wszystkie prawidłowe odpowiedzi sia moje ?
  • ~Autor 27
    (2017-10-12 15:12)
    Dla osób zajmujących na co dzień finansami takie testy i pytania w nich zawarte są śmieszne. Osobiście uważam, że świadomość większości społeczeństwa na temat kredytów, oszczędności i pozostałych tematów związanych z finansami jest na bardzo niskim poziomie a wyniki testów to potwierdzają.
  • ~ololoj
    (2017-10-12 07:21)
    nasz poprzedni rzad zul na kredyt jeszcze do tego pozwalal panstwo okradac....
  • ~ewa koby