Co wiesz o smogu? Co to jest i skąd się bierze?

Rozpocznij QuizRozpocznij Quiz
źródło: Shutterstock
  • ~linka
    (2018-04-09 08:39)
    Smog to chemtrails.... i wszystko jasne...wystarczy obserwować co się dzieje nad naszymi głowami...
  • ~Z22
    (2018-05-19 23:17)
    Dziwnym zbiegiem okoliczności histeria ze smogiem zaczęła się wtedy gdy PiS przyjął plan węglowy a w Paryżu podpisano umowę o zastosowaniu na szeroką skalę geoinżynierii.
  • ~laa
    (2018-05-01 19:30)
    Chemtrals trują nas systematycznie, swiadomie i planowo za wiedzą i przyzwoleniem naszych władz, a wy się martwicie smogiem. smog to mały pikuś w porównaniu z chemtralisami
  • ~Diesel
    (2018-04-21 19:31)
    Ilość samochodów z silnikiem Diesla jest coraz więcej i coraz większe jest zagrożenie smogem. Nam natomiast próbują wmówić, że za smog odpowiadają domy opalane węglem, które z powodu coraz nowszych technologii ocieplania domów zużywają coraz mniej węgla. Dodatkowo zużycie węgla spada również z powodu zakładania paneli słonecznych. Nikt nie przedstawia wiarygodnych danych jak kształtuje się sprzedaż węgla w Polsce do celów grzewczych w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat a jak kształtuje się sprzedaż olejów napędowych. Ciągle tylko zaklinanie rzeczywistości.
  • ~Statystyk
    (2018-04-21 21:26)
    Z danych statystycznych z rocznika statystycznego wynika, że w przypadku zużycia finalnego paliwa węglowe są drugim najważniejszym rodzajem zużywanych nośników, których udział obniżył się z 21% w 2005 r. do 18% w 2015 r. Najistotniejszym nośnikiem energii były w 2015 r. paliwa ropopochodne, których udział wyniósł 32%. W latach 2005-2015 wzrósł udział sektorów transportu i usług w finalnym zużyciu energii, a spadły udziały przemysłu, gospodarstw domowych i rolnictwa. W roczniku statystycznym czytamy, że wzrost udziału transportu był największą zmianą w omawianym okresie, a przyczyną była rosnąca rola drogowych przewozów towarowych. Zużycie paliw w transporcie drogowym pomiędzy rokiem 2005 a 2015 zwiększyło się o 40% (roczne tempo wzrostu 3,4%), przy jednoczesnym wyraźnym (o 30%, 3,6 %/rok) spadku zużycia energii w transporcie kolejowym. W tym samym okresie zużycie energii do celów grzewczych w gospodarstwach domowych spadło z ok. 17% do 12% w 2015r. Gdyby rozpatrzyć okres dłuższy np. ostatnie 25 lat od 1990 do 2015 to różnice te by były jeszcze bardziej znaczne. Więc to co mówią w mediach o głównej przyczynie wzrostu smogu wygląda na wielką ściemę.
  • ~xxl
    (2018-05-05 10:03)
    Najbardziej trują te małolitrażowe samochodziki F 126p!!!!!!!!!!!
  • ~TT Anioł
    (2018-04-09 02:47)
    Prawiem zgodL jak go trzasnąć kilka lat temu w krk Anioł
  • ~ela ela